اکو درایو چیست؟

یکی از تکنولوژی های اصلی ساعت های سیتیزن، تکنولوژی اکو درایو است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است! در این مقاله به شما درباره ساعت های اکو درایو و نحوه عملکرد آنها توضیح خواهیم داد.

اکو درایو به چه معناست؟

در ساعت های اکو درایو به تنها چیزی که برای شارژ ساعت مچی نیاز دارید نور است! برند سیتیزن با ساعت های اکو درایو، نیاز به تعویض باتری ساعت را برای همیشه از بین برد! بحران نفت در سال ۱۹۷۳ باعث افزایش آگاهی و علاقه جهانی به منابع جایگزین انرژی پاک شد. برند سیتیزن با شروع به تولید ساعت های سیتیزن اکو درایو که توسط یک منبع انرژی کاملاً جدید کار می کنند (نور) به این چالش پاسخ داد. برند سیتیزن در سال ۱۹۷۶، اولین ساعتی که با نور شارژ می شد را در جهان تولید کرد. این تکنولوژی اکو درایو (Eco-Drive) نامگذاری شد که امروزه تکنولوژی اصلی تقریبا هر ساعت سیتیزن است. برای آشنایی با برند سیتیزن و دیگر تکنولوژی های آن، اینجا کلیک کنید.

این تکنولوژی برای تأمین انرژی یک ساعت، هر نوع نور را به انرژی تبدیل می کند و مازاد آن را ذخیره می کند. با شارژ کامل، این ساعت ها می توانند ماه ها حتی در تاریکی بدون نیاز به تعویض باتری کار کنند. این تکنولوژی برای شارژ ساعت توسط منابع نور معمولی روزمره مانند لامپ های مهتابی طراحی شده است. می توانید با اطمینان از اینکه ساعت شما هرگز متوقف نمی شود به زندگی روزمره خود ادامه دهید!


برای مشاهده و خرید ساعت های سیتیزن اکودرایو کلیک کنید.


مزایای اکو درایو

این تکنولوژی اصلی و جذاب در ساعت های سیتیزن اکودرایو که بسیار روی آن سرمایه گذاری کرده است به دلیل مشارکت در حفاظت از محیط زیست بسیار مورد تحسین قرار گرفته است. این فناوری به طور معنا داری زمان را نشان می دهد و راه را برای یک جهان بهتر باز می کند. همچنین مزایای زیادی دارد که آن را محبوب کرده است:

  • در این ساعت ها نیازی به تعویض باتری نیست! این تکنولوژی مشکلات تعویض منظم باتری را برطرف می کند.
  • حتی در نور کم انرژی تولید می کند! همان طور که گفتیم اکو درایو نه تنها نور خورشید بلکه در نور محیط های داخلی نیز شارژ می شود. پس لازم نیست نگران توقف ساعت خود باشید.
  • معمولا بیش از شش ماه در تاریکی کار می کنند! یک بار شارژ کامل کافی است تا اکثر مدل های اکو درایو بیش از شش ماه در تاریکی کار کنند. برخی از مدل ها می توانند به مدت ۱۰ سال کار کنند! البته توجه کنید برخی مدل ها کمتر از شش ماه کار می کنند.

برای مشاهده و خرید تمامی ساعت های سیتیزن کلیک کنید.


معایب اکودرایو

  • داشتن قطعات اضافی در ساعت مچی که امکان شکستن آنها وجود دارد.
  • هزینه تعمیر ساعت مچی های اکودرایو بیشتر از ساعت مچی های کوارتز است.
  • تعمیر ساعت مچی های اکودرایو کار سختی است زیرا ساعت های اکودرایو دارای لوازم الکترونیکی اضافه هستند که نمی توان آنها را جدا کرد. لحیم کاری سیم و قطعات داخلی بخاطر افزایش دوام در برابر ضربه و … است.
  • ساعت مچی های اکودرایو گران تر از ساعت مچی های کوارتز هستند. گران بودن ساعت مچی های اکودرایو قطعا بخاطر امکانات و فناوری های ویژه به کار رفته در آنها است.

Eco-Drive چگونه کار می کند؟

ساعت‌های Eco-Drive با جمع‌آوری نور با استفاده از سلول‌های خورشیدی داخلی کار می‌کنند. این نور به انرژی تبدیل می شود که در یک باتری نیرو ذخیره می شود. باتری نیرو به طور مداوم ساعت را شارژ می کند، بنابراین باتری هرگز توسط منبع دیگری شارژ نمی شود. این فناوری می تواند از نور طبیعی، مصنوعی و حتی کم نورترین منابع نور برای تامین انرژی ساعت استفاده کند.

سیتیزن اکودرایو چگونه شارژ می شود؟

هنگامی که ساعت مچی سیتیزن اکودرایو را در معرض نور قرار می دهیم به صورت اتومات شروع به شارژ شدن می کند. مقدار انرژی قابل برداشت از نور به شدت نور بستگی دارد. در یک روز آفتابی، تنها دو دقیقه شارژ به ساعت انرژی کافی برای کارکردن در یک روز کامل را می دهد. اگر ساعت اجازه داشته باشد ۸ تا ۱۲ ساعت در زیر نور خورشید شارژ شود، می تواند انرژی کافی برای شارژ کامل را دریافت کند. در یک روز ابری، ساعت ۱۲ دقیقه طول می‌کشد تا نور کافی برای شارژ کردن ساعت را برای یک روز دریافت کند و ۴۰ ساعت طول می‌کشد تا کاملا شارژ شود. سوالی که برای برخی پیش می آید این است که آیا ساعت مچی های اکودرایو ممکن است بیش از حد شارژ شوند و برایشان ضرر داشته باشد؟ پاسخ این سوال خیر است. خطر بیش از حد شارژ شدن برای ساعت مچی های اکودرایو وجود ندارد.

 

منبع:

citizenwatch.com

مطالب مرتبط:

معرفی برند سیتیزن

معرفی ۴ برند برتر ساعت مچی ژاپنی

۷ روش تشخیص ساعت سیتیزن اصل از فیک

۳.۵ از ۵ - ( ۲ امتیاز )
نوشته ایجاد شد 85

4 دیدگاه در “اکو درایو چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا