انتخاب ساعت مچی بر اساس سایز مچ

برای انتخاب صحیح ساعت، توجه به این نکته که یک سایز برای همه مناسب نیست، مهم است. به همین ترتیب، هنگام خرید یک ساعت مچی، باید بدانید که چگونه یک سایز ساعت مچی مناسب را انتخاب کنید. در حالی که هیچ قانون یا محاسبه ی از پیش تعیین شده ای برای شیوه ی انتخاب عالی ترین شکل قاب یا سایز ساعت مچی برای شما وجود ندارد. اما نکاتی هست که می توانید آنها را دنبال کنید تا اینکه در نهایت ساعت مناسبی انتخاب کنید.

اهمیت تناسب سایز ساعت مچی و دست شما

برای شروع،سایز ساعت مچی شما باید به گونه ای باشد که هنگامی که روی مچ دست شماست احساس راحتی کنید. آنقدر محکم باشد که نتواند به اطراف بلغزد. همزمان آنقدر تنگ نباشد که در پوست شما جا بندازد. در ادامه فاکتورهای دیگری نیز باید در نظر گرفته شود، مانند اندازه ی صفحه ی ساعت، پهنا ی بند ساعت و طرح.

ممکن است کمی پیچیده به نظربرسد. اما یافتن ساعت مناسب برای سایز مچ شما ازآنچه فکرمی کنید راحت تراست. کافی است ادامه ی مطلب را بخوانید تا به شما نشان دهیم که چگونه این کار را انجام دهید.

سایز مناسب ساعت مچی برای من چقدر است؟

قبل از اینکه بخواهید ساعت مناسب خود را پیدا کنید، ابتدا باید سایز مچ دستتان را بدانید.

اینکه مچ دست شما بسیارلاغر، لاغر،  متوسط  ​​یا ضخیم باشد، بر اینکه کدام یک از ساعتها از نظر ظاهری بهترین حالت را روی دست  شما دارند تاثیر خواهد گذاشت. به محض دانستن اندازه ی مچ دستتان، می توانید یک سایز ساعت مچی مناسب را انتخاب کنید. تا ساعت شما عالی به نظر برسد وهنگام استفاده از آن احساس راحتی کنید. دانستن سایز ساعت مچی مناسب برای شما همچنین هنگام خرید انلاین بسیار مفید خواهد بود. زیرا قادر به خرید ساعتی متناسب با سایز مچتان خواهید بود بدون اینکه آن را از نزدیک امتحان کنید! علاوه بر آن، دانستن سایز ساعت مچی می تواند به شما در محدود کردن انتخاب طرح ها کمک کند. به عنوان مثال، اگر مچ دست شما تقریبا لاغراست، ممکن است بخواهید یک ساعت ظزیف ترانتخاب کنید؛ در حالی که اگر مچ دست شما بزرگ باشد، یک ساعت ورزشی می تواند انتخاب مناسب تری برای شما باشد.

 

چگونگی اندازه گیری سایز مچ

  1. یک متر منعطف یا نوار کاغذی بردارید.
  2. آن را دور تا دور ساعد خود دقیقا همانجایی که معمولا بند ساعتتان قرار میگیرد قرار دهید. توجه کنید که باید زیر استخوان مچ شما باشد.
  3. اگر از نوار کاغذی استفاده می کنید یک خودکار بردارید. محلی که دو سر نوار کاغذی بهم میرسند را علامت بزنید.
  4. نوار کاغذی را از دور مچ خود باز کنید. ان را کاملا صاف در کنار یک خط کش بخوابانید و اندازه را یادداشت کنید.
  5. برای آقایان اگر مچ دست شما ۱۴ تا ۱۶ سانتی متر است خیلی لاغر، اگر ۱۶ تا ۱۷ سانتی متر است لاغر، اگر ۱۷ تا ۱۸ سانتی متر است متوسط و اگر ۱۸ تا ۱۹ سانتی متر است بزرگ می باشد.
  6. برای خانمها اگر مچ دست شما ۱۱ تا ۱۲ سانتی متر است خیلی لاغر، اگر ۱۲ تا ۱۳ سانتی متر است لاغر، اگر ۱۳ تا ۱۴ سانتی متر است متوسط و اگر ۱۴ تا ۱۶ سانتی متر است بزرگ می باشد.

 

 

نکاتی که باید هنگام خرید ساعت مناسب به آن توجه کنید.

بعد از آنکه سایز ساعت مچی مناسب خود را پیدا کردید در هنگام خرید ساعت مناسب، باید به عناصر اصلی آن فکر کنید. قطر قاب، ضخامت قاب، پهنای بند ساعت، جنس بند و جزئیات آن همگی ویژگی های اساسی هستند که باید از آنها برای یافتن ساعت مناسب استفاده کنید.

قطر قاب ساعت

از آنجا که قطر قاب ساعت بیشترین توجه را به خود جلب می کند، مهمترین مورد در هنگام خرید ساعتی جدید است. به طور کلی، قطر ساعت های مردانه از ۳۸ تا ۴۶ میلی متر است. هر چیزی خارج از این محدوده بسیار کوچک یا بسیار بزرگ به نظر می رسد.  برای یافتن اندازه ی مناسب خود دراین محدوده، باید ازسایزمچتان کمک بگیرید. اگراندازه ی مچ دست شما بین ۱۴ تا ۱۸ سانتی متراست، یک ساعت کوچک یا متوسط ​​به قطر ۳۸، ۴۰، یا ۴۲ میلی متر انتخاب کنید اما اگر اندازه مچ دست شما از ۱۸ سانتی متر به بالا است، یک کیس بزرگتر مانند کیس ۴۴-۴۶ میلی متری انتخاب کنید.

در ساعتهای زنانه اندازه مچ دست خانم ها به طور کلی بین ۱۱ تا ۱۶ سانتی متر است. کسانی که مچ ریزتری دارند اندازه قاب را از ۲۱ تا ۲۸ میلی متر ترجیح می دهند. سپس ، زنانی با مچ دست متوسط ​​و بزرگ به ترتیب ترجیح می دهند اندازه قاب بین ۲۸ و ۳۴ میلی متر باشد.

ضخامت قاب ساعت

مورد بعدی شما باید ضخامت کیس باشد. به عنوان یک قاعده کلی، ضخامت باید همزمان با قطر،  دراندازه ی ساعت افزایش یابد. با رعایت این قانون، می توانید ساعتی را انتخاب کنید که مناسب ترین ضخامت را برای مچ دست شما داراست، به شرطی که قطر کیس مناسب سایز شما باشد. به طور معمول، ساعت مچی با قطر ۳۸ تا ۴۲ میلی متر دارای ضخامت ۷ میلی متر است. ضخامت آنهایی که ۴۴ میلی متر به بالا هستند حدود ۹ میلی متر یا بیشتر خواهد بود.

 

 

پهنای بند ساعت

وقتی نوبت به بند ساعت می رسد، دراکثر ساعت های متناسب پهنای بند ساعت با نصف قطرقاب برابراست. بنابراین، اگر ساعت شما از قاب ۴۲ میلی متری برخوردار است، باید پهنای بند آن ۲۱ میلی متر باشد. البته، این فقط یک راهنما است. بسیاری ازآقایان بسته به سلیقه ی خود بند باریک یا پهن تری را ترجیح می دهند.

جنس بند ساعت

برای انتخاب ساعت مچی مناسب، مواد اولیه ی سازنده ی بند ساعت نیز به اندازه پهنای آن مهم است. از آنجا که بند های فلزی از بندهای چرمی یا جنسهای دیگر سنگین تر و ضخیم تر به نظر می رسند، در مچ های بزرگتر به بهترین شکل ظاهر می شوند.  با این حال، این امر بسته به سلیقه ی شخصی شماست. می توانید بندهای فلزی نازکتر، مانند سبک های میلانس را استفاده کنید.

توجه به تاثیر جزئیات ساعت بر طراحی نهایی آن

هنگام خرید یک ساعت جدید، جزئیات ساعت از جمله نشانگر، عقربه ها، زیرشماره ها و تاج ها نیز باید در نظر گرفته شوند. اندازه این عناصر و میزان برجسته بودن آنها به راحتی می تواند بر اینکه ساعت شما چقدر بزرگ به نظر می رسد تأثیر بگذارد. به همین ترتیب برای آقایانی با مچهای لاغرتر که ساعتهای کوچک تر دارند اغلب طرحهای مینیمال بهترین گزینه است. در حالیکه برای ساعت هایی که قابها و استایل های بزرگ تر دارند طرحهای نمایان و شلوغ ترعالی بنظرمی رسد.

انتخاب ساعت مناسب با توجه به سایز ساعت مچی

هنگامی که سایز مچ دست خود و عناصر اصلی را تعیین کردید، می توانید ساعتی که برای جذاب تر نشان دادن استایلتان مناسب است را پیدا کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که این راهنما را دنبال کنید تا به زودی صاحب ساعت مچی جدیدی شوید که بر روی دست شما متناسب و شیک ظاهرشود و به شما حس غرور بی نظیری را منتقل کند.

مچ های خیلی لاغر

اگر مچ دست شما خیلی لاغر است، لازم است هنگام خرید ساعت مچی، نسبت ها را در ذهن داشته باشید. هنگام امتحان کردن ساعت های مختلف نحوه ی قرار گرفتن هر یک از انها را روی مچ خود ارزیابی کنید. سپس، سعی کنید از هر چیزی که خیلی بزرگ به نظرمی رسد دوری کنید زیرا مچ شما را تحت فشار قرار داده و باعث ایجاد احساسی نا خوشایند می شود. بنابراین به طرح های ساده و کوچک خود پایبند باشید. به طور معمول، یک ساعت ۳۸ میلی متری مناسب برای اقایانی با مچ دست بسیار لاغر است. اگرچه این قطر در مقایسه با سایر ساعتهای مردانه ممکن است کم به نظر برسد، اما ظاهری متعادل را برای شما فراهم می کند.

 

مچ های لاغر

اگر مچ دست شما تقریبا لاغراست اما نه خیلی، بهتر است ساعتی را انتخاب کنید که باریک و پیشرفته باشد اما بدون ظرافت بیش ازحد به نظر برسد. برای دستیابی به  این ترکیب، ساعتی را انتخاب کنید که دارای یک کیس نازک با قطر متوسط ​​باشد. طراحی ۴۰ میلیمتری برای مچ دست های باریک ایده ال بوده و راحت تر به دستتان می نشیند. در مورد ضخامت کیس، اطمینان حاصل کنید که آن را در ۸ میلی متر یا کمتر از آن نگه دارید. هر چیزی بزرگتر از ۸ میلی متر ممکن است خیلی برای مچ شما بزرگ به نظر برسد. در ادامه استفاده از بند های چرمی یا میلانس بهترین انتخاب برای شما خواهند بود. انتخابهای مینیمال نیز به دلیل ظاهر بدون پیچیدگی، درمچ های باریک به بهترین شکل دیده می شوند.

 

مچ های متوسط

آقایانی که مچشان متوسط است باید خودشان را خوش شانس بدانند. زیرا تعداد زیادی ساعت وجود دارد که می تواند متناسب با ساختار مچ آنها باشد. اگرمچ دست متوسط ​​دارید، سعی کنید از ساعت های خیلی بزرگ یا خیلی کوچک پرهیز کنید. ساعتی که در وسط  این رنج قرار می گیرد، مانند ساعتی با قطر ۴۲ میلی متر، بهترین گزینه برای مچ دست شما بوده و ظاهری جذاب تر دارد. شما باید با خیالی راحت ساعت های مختلف را امتحان کنید. تا ببینید کدام یک برای مچ شما مناسب تر است. چه یک ساعت باریک همراه با بندی فلزی را دوست داشته باشید و چه یک سبک باریک تر با بند چرمی را دوست دارید. انتخاب با شماست.

مچ های پهن

یک مچ دست ضخیم یک ساعت بزرگ را می طلبد. یافتن یک ساعت متناسب با سایزشما به این معنی نیست که فقط بزرگترین نمونه موجود در بازار را انتخاب کنید. با امتحان یک ساعت با قاب ۴۴-۴۶ میلی متری شروع کنید. با انجام این کار اطمینان حاصل می کنید که ساعت متناسب با مچ دست شما است و بیش از حد کوچک یا بزرگ به نظر نمی رسد. سپس، سبکی را که دوست دارید انتخاب کنید. ساعت های ورزشی اغلب  روی مچ های دست ضخیم خوب به نظر می رسند، علاوه بر آن خصوصا به صفحه ی مدرج ساعت توجه داشته باشید. صفحه ی مدرج مینیمال می تواند خیلی پراکنده و خالی به نظر بیاید، اما یک صفحه ی مدرج با عملکردهای بیشتر و چند صفحه ی مدرج  فرعی عالی به نظر می رسد.

 

جمع بندی کلی برای انتخاب ساعت مچی مناسب برای سایز مچ

اگر مچ دست باریک و کوچکی دارید، ساعتی را انتخاب کنید که صفحه آن کوچک بوده و بند باریکی دارد.

اگر مچ دست بزرگی دارید، ساعتی را انتخاب کنید که صفحه آن نسبتا بزرگ بوده و بند پهن دارد.

بندهای باریک و دست بندهای چرم، برای مچ های لاغر مناسب هستند. در حالی که دستبندهای پهن تر استیل برای مچ های بزرگتر مناسب می باشند.

اگر سایز مچ دست تان باریک و کوچک است، ساعتی با طرح مینیمال انتخاب کنید. همچنین اگر مچ دست بزرگی دارید، از ساعت هایی با طرح های شلوغ تر و جزئیات بیشتر استفاده کنید.

 

 

منبع:

TheTrendSpotter

GOVBERG

 

 

۵ از ۵ - ( ۱ امتیاز )
نوشته ایجاد شد 83

6 دیدگاه در “انتخاب ساعت مچی بر اساس سایز مچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا