قوی ترین دختران تاریخ ایران

هر دختری میتواند قوی باشد. این قدرتی است که خداوند در وجود تمامی دختران آفریده اش نهاده است. اما دختر قوی به چه کسی میگویند؟ برای یک دختر قوی بودن نیازی نیست که یک فمنیست سرسخت باشید. یک دختر قوی ارزش شخصیت بالای خود را میداند، میتواند از خودش دفاع کند، خوشحال باشد، خود را به چالش بکشد و به اشتباهات خویش اعتراف بکند. او برای همه دختران میتواند الهام بخش بزرگی باشد. اما آیا شما با قوی ترین دختران تاریخ ایران زمین که الهام بخش دختران دیگر سرزمینمان از قدیم تا به امروز بوده اند آشنا هستید؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا با دخترانی که نقش بزرگی در تاریخ ایران زمین داشته اند آشنا شوید. همچنین در این مقاله به شخصیتی که یک دختر قوی دارد و هدایای مرسوم برای این روز مانند اکسسوری، ساعت مچی و … اشاره خواهیم کرد.

شخصیت یک دختر قوی چگونه است؟

قدرت ذهنی دختران، مربوط به ظاهر، محبوبیتشان و یا ثروت آنان نیست، بلکه به شخصیت آنها بستگی دارد. دنیای ما متشکل از بسیاری از زنان باورنکردنی است و تغییرات شگقت انگیز بسیاری در دنیای امروز توسط زنان ایجاد میشود. اینکه بتوانید یک دختر قوی باشید به این معنا نیست که هر روز باید زیبا به نظر برسید؛ بلکه به این معناست که بتوانید الگوی خوبی برای دیگران باشید و در عین حال از خود به خوبی مراقبت کنید. لحظه ای که داستانی را در مورد یک دختر موفق شنیده اید به یاد بیاورید. این داستان چه احساسی به شما میدهد؟ اینکه بدانید چگونه او با چالش هایش مقابله کرده است، به خودش باور دارد و به دیگران کمک میکند، چگونه احساس شما را نسبت به پتانسیل خودتان تغییر میدهد؟

دخترانی که الهام بخش دیگران هستند، میتوانند دیگران را از بی تفاوتی به سمت عمل سوق دهند. چند ویژگی مشترک بین دخترانی که قوی و الهام بخش هستند وجود دارد. از جمله این ویژگی ها میتوان به هدفدار بودن، اعتماد به نفس بالا، حس همدلی، مشوق بودن و آینده نگری اشاره کرد. در این بخش این ویژگی ها را با هدف یادگیری و تبدیل شدن به دخترانی الهام بخش در زندگی خود بررسی خواهیم کرد.

ویژگی اول: هدف دار بودن

این که هدف خودتان را پیدا کنید به معنی آن است که یک معنای بزرگ تر را در دل کاری که انجام میدهید بیابید. وقتی هدف خودتان را بدانید، میتوانید با انگیزه بیشتری برای رسیدن به آن تلاش کنید. حفظ و درک انگیزه خود، به شما کمک میکند تا اهداف خودتان را حفظ کنید و بتوانید بهترین نسخه از خودتان باشید.

ویژگی دوم: ایمان داشتن به خود (اعتماد به نفس)

اگر به هدفتان اعتقاد داشته باشید، با وجود چالش ها و شکست ها انگیزه تان در طول مسیر حفظ میشود. نگرش شما و اعتقادتان به هدف بزرگتان جزء مهمی برای موفقیت شما است. الگو برداری از این باور در هدف ما و خودمان باعث میشود دیگران نیز خودشان را باور کنند.

ویژگی سوم: همدلی

تلاش برای درک احساسات یا دیدگاه های دیگران به شما کمک میکند تا بتوانید بهتر احساسات آنها را بشناسید و کمکشان کنید. وقتی مردم احساس میکنند که شما آنها را درک میکنید و بیشتر از همه به آنها اهمیت میدهید، به گفتار و اعمال شما اعتماد میکنند. اگر میخواهید دختری الهام بخش و رهبر باشید، همدلی ابزاری حیاتی برای شما است.

ویژگی چهارم: مشوق بودن

بسیاری از دختران دنیا، از کمبود اعتماد به نفس رنج میبرند. اما تنها چیزی که واقعا برای شکوفا شدن نیاز دارند این است که یک رهبر الهام بخش آنها را تشویق و پتانسیل های درونی آنها را شکوفا کند. تشویق به افراد امید میدهد و فرصتی را برای آنها به وجود میاورد که این اعتقاد را پیدا کنند که قادر به انجام هر کاری هستند.

ویژگی پنجم: بلند پرواز بودن

برای الهام بخشیدن به دیگران، باید امکاناتی که در اختیار شما است را ببینید نه اینکه فقط به موانع سر راهتان فکر کنید. باید رویای بزرگی داشته باشید و اجازه ندهید که هیچ اتفاقی مانع رسیدن شما به رویا و اهدافتان بشود. اعتماد به نفس بالا و جاه طلبی به شما این چشم انداز را میدهد که در جایی که دیگران فقط موانع را میبینند، شما بتوانید پتانسیل ها را ببینید. اعتقاد شما به هدفتان، این قدرت را به شما میدهد که رویاهایتان را دنبال کنید و الهام بخش دیگران باشید.

با خواندن این خصوصیات ممکن است به یاد دخترانی بیفتیم که الگوی زندگی ما هستند، این دختران میتوانند شخصیتی تاریخی و یا حتی از نزدیکانمان باشند. اما قوی ترین دختران تاریخ ایران زمین چه کسانی بوده اند؟ در این قسمت میخواهیم به الهام بخش ترین دخترانی که در این کشور زندگی کرده اند اشاره کنیم.

قوی ترین دختران تاریخ ایران باستان

زنان در ایران باستان، از حقوق و آزادی بیشتری نسبت به تمدن های باستانی دیگر برخوردار بودند. هرودوت به طور معمول ایرانیان را به عنوان افراد مجلل و زنان آنها را به عنوان کسانی که به نظر میرسید کنترل غیر طبیعی بر مردان خود دارند به تصویر میکشد. زنان پارسی از حقوقی تقریبا مساوی با مردان برخوردار بودند و در بسیاری از موارد از آزادی و مزایای بیشتری برخوردار بودند. بسیاری از زنان ایرانی، تقریبا و یا به طور کامل خودمختار بودند، مشاغل خودشان را اداره، بر زیردستان محل کار خود نظارت و به عنوان افسران فرمانده در ارتش خدمت میکردند. در واقع، در ایران باستان، زنان تاثیرگذار بسیاری بودند که در اینجا به چند مورد از آنها اشاره خواهیم کرد:

شهبانو آتوسا

آتوسا و یا هُتوسا ، دختر کوروش کبیر، همسر داریوش کبیر و مادر خشایار شا بود. طبق روایات یونانی، آتوسا در ابتدا با برادرش کمبوجیه ازدواج کرده بود که این امری غیرقانونی تلقی میشد. هنگامی که داریوش اول، بردیا، برادر کوچکتر کمبوجیه را شکست داد با آتوسا ازدواج کرد. آتوسا در خاندان هخامنشی اقتدار زیادی داشت و ازدواج او با داریوش اول به دلیل قدرت و نفوذ او در خاندان کوروش بود.

او خصلت هایی نظیر قدرت طلبی، درایت و اقتدارگرایی داشت و همواره یکی از تاثیرگذارترین دختران ایرانی به شمار میاید. آتوسا به عنوان مدیر کاخ هخامنشی به شمار میامد و در تصمیم گیری این که چه افرادی باید به جنگ اعزام شوند تاثیر داشت. طبق افسانه ها، آتوسا شهود زنانه و حس ششم بسیار قوی داشت که داریوش بسیار آن را تحسین میکرد. آتوسا و داریوش کبیر، راه کوروش کبیر را ادامه دادند و به فرهنگ و زبان و مذهب ملت های تحت سلطه ایران احترام گذاشتند و همه ملت ها را از نظر حقوق یکسان میدانستند.

قوی ترین دختران تاریخ ایران
شهبانو آتوسا

ارتشبد پانته آ

ارتشبد پانته آ یکی از بزرگترین فرماندهان ایرانی در دوران سلطنت کوروش کبیر بود. او همسر سپهبد آریاسپ بود. پانته آ نقش مهمی در حفظ نظم و قانون در بابل پس از فتح امپراتوری بابل نو در سال ۵۴۷ قبل از میلاد ایفا کرد. ارتشبد پانته آ، یک فرمانده نظامی و مهمی بود که حضورش در میدان نبرد نتیجه را به نفع کوروش کبیر تغییر داد. ارتشبد پانته آ و همسرش آریاسپ هسته اصلی ارتش ایران در زمان جنگ و گارد سلطنتی در زمان صلح در امپراتوری هخامنشی ایران بودند. در فرهنگ ایرانی، پانته آ، زیباترین و سرسخت ترین زن در تمام آسیا بود که در طول تمام جنگ ها، صورت خود را با ماسک جنگی ترسناکی میپوشاند تا از صورتش محافظت کند و مانع از عاشق شدن مردها بشود.

قوی ترین دختران تاریخ ایران
ارتشبد پانته آ

ایرداباما

ایرداباما یک تاجر ایرانی بسیار موفق بود که در زمان امپراتوری خشایارشا زندگی میکرد. ایراداباما کاروان های تجارتی شراب و غلات را هدایت میکرد. او از طبقه اشراف بود، اما قدرت سیاسی و اقتصادی بیشتری نسبت به بقیه اشرافیان داشت. ایرداباما ثابت کرد که دارایی زیاد، ثروت و موقعیت اجتماعی خوب تنها به افراد سلطنتی محدود نمیشود و هرکسی با تلاش و پشتکار میتواند به این اهداف برسد. ایرداباما تنها یکی از افراد موفق و قدرتمند در ایران باستان بود. اکثر دختران و زنان در ایران باستان این قدرت را داشتند که از مهرها و سربرگ های خود استفاده کنند که نه تنها نشان دهنده استقلال آنها بود، بلکه یک سیستم اجتماعی برابر وجود داشت که اقتدار و استقلال زنان را می پذیرفت.

قوی ترین دختران تاریخ ایران
ایرداباما

آرتمیس دریانورد

دریانورد بزرگ، آرتمیس فرمانروای هالیکارناسیوس ( یک شهر یونانی و مستعمره ایران) بود. او تحت فرمانروایی امپراتوری ایران خشایارشاه اول زندگی میکرد. او یک دریانورد حرفه ای و رهبر نیروی دریایی ایران بود. از او به عنوان عشق خشایارشاه یاد میشود. آرتمیس یک زن قدرتمند، مستقل و باهوش بود که در دوران سلسله هخامنشیان در بسیاری از نبردها پیروز شد. هنگامی که خشایار شاه در سال ۴۸۰ قبل از میلاد به جنگ یونان رفت، آرتمیس کشتی های قدرتمند خودش را رهبری کرد و به خشایارشاه کمک کرد تا یونانیان را در مراحل اولیه نبرد دریایی سالامیس شکست دهد. یونانیان برای گرفتن سر آرتمیس ده هزار سکه به عنوان جایزه تعیین کرده بودند اما هیچکس موفق به دریافت این جایزه نشد. دریانورد آرتمیس به یک اسطوره زنده و الگویی برای همه زنان در امپراتوری ایران و کل جهان تبدیل شد.

قوی ترین دختران تاریخ ایران
آرتمیس

آپرانیک

آپرانیک از فرماندهان عالی رتبه ساسانی و دختر پیران ( سپهسالار بزرگ یزدگرد سوم) بود و به عنوان فرمانده مقاومت با اعراب متجاوز جنگید. او از کودکی عاشق ارتش بود و در کنار پدرش میجنگید و در نهایت راه او را دنبال کرد و نظامی شد. آپرانیک پس از طی کردن تحصیلات، از یک افسر خرده پا به یک فرمانده عالی رتبه رسید.

او الهام بخش خستگی ناپذیر نیروهایش در برابر دفاع متجاوزان بود. آپرانیک مستقیماً پس از تهاجم و اشغال همه جانبه ارتش متحد عرب، فرماندهی یک گردان اصلی ارتش ایران را به طور کامل به عهده گرفت و حتی پس از از دست دادن امپراتوری ایران، رزمندگان فداکار خود را علیه مهاجمان عرب رهبری کرد. وقتی مجرب تر شد، متوجه شد که “جنگ سازمان یافته” با اعراب که به دلیل تاکتیک خاص خود در جنگ به موش های صحرا معروف بودند (حمله می کردند و پنهان می شدند، و سپس نیروهایشان را مجددا تقویت و دوباره حمله میکردند) کارساز نیست. از این رو، نبردی را علیه اشغالگران آغاز کرد.

برای سال‌های بعد، آپرانیک ابتدا در یک جنگ رسمی شرکت کرد و بعد از آن که همه امیدها از بین رفت، آپرانیک کمپین شورشی خود را شروع کرد. جنگ کماندویی آپرانیک افسانه ای و بی امان بود.

قوی ترین دختران تاریخ ایران
آپرانیک

قوی ترین دختران تاریخ ایران امروز

امروزه، دختران ایرانی با وجود تمام محدودیت هایی که بر سر راهشان قرار دارد، در حال طی کردن پله های ترقی هستند. دختران ایرانی، افرادی موفق در حیطه علم، هنر، فناوری و اطلاعات هستند و برخی از آنها به مدارج عالی علمی در دنیا رسیده اند. در این قسمت به چند تن از این دختران موفق و قوی که برای رسیدن به اهدافشان در تلاش بودند و هستند اشاره خواهیم کرد.

مریم میرزاخانی

مریم میرزاخانی، ریاضیدان و استاد ریاضیات دانشگاه استنفورد بود. او در ۱۲ اردیبهشت ۱۳۵۶ در تهران به دنیا آمد. او در سال‌های راهنمایی و دبیرستان موفق به کسب مدال طلای ریاضیات در المپیاد ملی ایران شد. در ۲۶ اسفند ۱۳۷۷، میرزاخانی و زواره پس از شرکت در همایشی متشکل از افراد مستعد و تیزهوشان المپیاد، سوار اتوبوسی در اهواز در مسیر تهران شدند. اتوبوس دچار حادثه شد که در آن سانحه اتوبوس از صخره سقوط کرد و هفت نفر از مسافران که همه دانشجویان دانشگاه شریف بودند، کشته شدند. میرزاخانی و زواره دو تن از معدود بازماندگان این حادثه بودند.

وی در سال ۱۳۷۸ لیسانس ریاضی را از دانشگاه صنعتی شریف گرفت. در طول مدت حضورش در شریف، او در انجمن ریاضی آمریکا به دلیل کارش در توسعه اثبات ساده قضیه شور، به رسمیت شناخته شد. او سپس برای کار و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به ایالات متحده رفت و در سال ۲۰۰۴ از دانشگاه هاروارد مدرک دکترا گرفت و در آنجا تحت نظارت کرتیس تی مک مولن، دارنده مدال فیلدز کار کرد.

موضوعات تحقیقاتی او شامل نظریه Teichmüller، هندسه هذلولی، نظریه ارگودیک، و هندسه samplectic بود. در ۱۳ آگوست ۲۰۱۴، میرزاخانی مدال فیلدز، معتبرترین جایزه در ریاضیات را دریافت کرد. او اولین ایرانی بود که این جایزه را گرفت و اولین نفر از تنها دو زنی است که جایزه فیلدز را گرفته اند. مریم میرزاخانی در ۱۴ جولای ۲۰۱۷ به دلیل سرطان سینه در سن ۴۰ سالگی درگذشت.

قوی ترین دختران تاریخ ایران
مریم میرزاخانی

یاسمین مقبلی

یاسمین مقبلی، در ۲۴ ژوئن ۱۹۸۳، در خانواده ای ایرانی به دنیا آمد. او خلبان آزمایشی تفنگداران دریایی آمریکا و فضانورد ناسا است. او فارغ التحصیل موسسه فناوری ماساچوست، دانشکده فوق لیسانس نیروی دریایی و مدرسه خلبانی نیروی دریایی است. از سال ۲۰۱۹، او بیش از ۲۰۰۰ ساعت پرواز را در پرونده خود دارد و در ۱۵۰ ماموریت جنگی از جمله در افغانستان شرکت کرده است. در ژوئن ۲۰۱۷، مقبلی به عنوان عضوی از گروه ۲۲ فضانوردی ناسا انتخاب شد و متعاقباً آموزش دو ساله خود را آغاز کرد. در ژانویه ۲۰۲۰، او و ۱۳ نفر دیگر در برنامه آموزشی کاندیدای فضانوردی ناسا فارغ التحصیل شدند، و رسماً واجد شرایط پرواز فضایی، از جمله مأموریت‌های ایستگاه فضایی بین‌المللی، مأموریت‌های آرتمیس به ماه و در نهایت ماموریت سفر به مریخ شناخته شد. مقبلی چهار نشان هوایی، یک لوح تقدیر نیروی دریایی و تفنگداران دریایی را دریافت کرده است.

قوی ترین دختران تاریخ ایران 
یاسمین مقبلی

پریسا تبریز

پریسا تبریز یک متخصص امنیت کامپیوتر ایرانی-آمریکایی است که به عنوان معاون مهندسی در گوگل کار می کند. او عنوان “شاهزاده خانم امنیتی” را در رزومه خود دارد. پریسا تبریز از پدری ایرانی، پزشک و مادری آمریکایی-لهستانی تبار به دنیا آمد. او لیسانس و مدرک کارشناسی ارشد علوم را در دانشگاه به پایان رساند و تحقیقاتی در زمینه امنیت بی سیم و حملات به فن آوری های افزایش دهنده حریم خصوصی انجام داد و با مشاورش نیکیتا بوریسوف، مقالاتی را به چاپ رساند. او یکی از اعضای فعال یک باشگاه دانشجویی علاقه مند به امنیت کامپیوتر بود که به دلیل هک شدن وب سایت خود به آن پیوست.

در سال ۲۰۱۲، فوربس او را در فهرست “۳۰ نفر برتر زیر ۳۰ سال برای تماشا در صنعت فناوری” قرار داد. در سال ۲۰۱۸، فورچون او را در فهرست سالانه زیر ۴۰ سال خود که بیشترین تاثیر را بر جوانان دارند قرار داد.

قوی ترین دختران تاریخ ایران
پریسا تبریز

مونا جراحی

مونا جراحی متولد ژانویه ۱۹۷۹ و استاد مهندسی ایرانی در دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس است. جراحی در تهران به دنیا آمد و تحصیلات متوسطه خود را در ایران گذراند. او در سال ۱۳۷۴ در المپیاد ملی فیزیک ایران مدال نقره گرفت. او در سال ۲۰۰۰ در رشته مهندسی برق از دانشگاه صنعتی شریف فارغ التحصیل شد. سپس در سال ۲۰۰۱ به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد به دانشگاه استنفورد پیوست و مدرک کارشناسی ارشد و دکتری خود را دریافت کرد. حیطه فعالیت او در حوزه موج الکترونیکی تراهرتز/ میلیمتر، اپتوالکترونیک، فوتونیک مایکروویو، تصویربرداری و سیستم های طیف سنجی است. در ۲۳ دسامبر ۲۰۱۳، جراحی مفتخر به دریافت جایزه شغلی ریاست جمهوری برای دانشمندان و مهندسان (PECASE) از سوی رئیس جمهور ایالات متحده، باراک اوباما شد. او یکی از ۱۰۲ دانشمند و مهندس دریافت کننده این جایزه در سال ۲۰۱۳ بود.

قوی ترین دختران تاریخ ایران 
مونا جراحی

دریا دادور

دریا دادور در سال ۱۳۵۰ و در شهر مشهد به دنیا آمد و در خانواده ای گیلک بزرگ شد. . در سال ۱۳۷۰ در سن بیست سالگی ایران را به مقصد فرانسه ترک کرد و در آنجا به تحصیل موسیقی پرداخت. او فارغ التحصیل کنسرواتوار ملی تولوز فرانسه است. دریا دادور در ژوئن ۱۹۹۹ موفق به دریافت دیپلم موسیقی شد و متعاقباً در سال ۲۰۰۰ یک دوره حرفه ای چهار ساله در سبک باروک را در کنسرواتوار تولوز به پایان رساند. او همچنین دارای مدرک فوق لیسانس هنر از دانشکده هنرهای زیبا است. دریا علاوه بر آواز خواندن به زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و فارسی به زبان های مختلف بومی ایران مانند ارمنی، آذری، گیلکی، کردی و مازندرانی اجرا می کند.

قوی ترین دختران تاریخ ایران
دریا دادور

چه هدیه هایی برای روز دختر مرسوم است؟

روز ملی دختر امسال در کشور ما در ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ است. اگر میخواهید بیشتر درباره تاریخچه روز دختر بدانید، به مقاله تاریخ روز دختر ۱۴۰۲ + درباره روز دختر مراجعه کنید. رسمی دیرینه است که در این روز به دختران برای قدردانی از وجود پرمهرشان که در جامعه ای پر از ناعدالتی و بی رحمی برای رسیدن به اهدافشان میجنگند هدیه ای داده شود. اما چه هدایایی دختران را خوشحال میکند؟ پاسخ این سوال بستگی به سن دختران اطرافتان دارد. در این قسمت برخی از هدایایی که مرسوم است اشاره خواهیم کرد.

اکسسوری

اکسسوری دسته بندی های متفاوتی دارد. از جمله آنها میتوان به انگشتر، دستبند، گردنبند و گوشواره در طرح ها و مدل های مختلف اشاره کرد. همه دخترها در هر سنی که باشند، عاشق اکسسوری هستند. چرا که به راحتی میتوانند آن را به طور روزمره استفاده بکنند و استایلشان را تکمیل کنند. با خرید اکسسوری متنوع برای دخترهای مورد نظرتان، میتوانید مطمئن باشید که یک هدیه عالی و ایده آل به او تقدیم کرده اید.

قوی ترین دختران تاریخ ایران 
اکسسوری

دسته گل

گل ها از ماقبل قرون وسطی نماد عشق و محبت بوده اند. گل همچنین در بسیاری از فرهنگ ها نشانه صلح و پاکی است. با این همه، جای تعجب نیست که گل ها همچنان یکی از محبوب ترین هدایای امروزی هستند. اما چه چیزی در مورد گل وجود دارد که آنها را بسیار خاص می کند؟ گل ها از نظر بصری زیبا هستند. رنگ‌های پر جنب و جوش و گلبرگ‌های ظریف آن‌ها می‌تواند هر اتاقی را زیباتر کند. آنها همچنین دارای عطر دلنشینی هستند که می توانند یک محیط را پر از احساس آرامش و شادی کنند.

وقتی بعد از تقدیم دسته گل می بینید که لبخندی بر روی صورت شخصی مینشیند، خودتان هم خوشحال میشوید. وقتی به کسی دسته گلی داده می شود، نشانه آن است که او را دوست داشته و از او قدردانی می کنند. در واقع، به گفته ۸۹ درصد از خانم ها. گل ها به زنان احساس خاص بودن می دهند.

قوی ترین دختران تاریخ ایران
دسته گل

باکس شکلات

باکس شکلات را همه دوست دارند و هدیه ای عالی برای تمام مناسبت ها است. در مورد روز دختر، شکلات های متنوعی در بسته بندی ها، شکل ها، اندازه ها و طعم ها وجود دارد. اما شکلات به عنوان هدیه، نماد چیست؟ شکلات هدیه، معنای نمادین قوی دارد مانند عشق، اشتیاق، مراقبت و زندگی شاد. شکلات یک هدیه ساده است که میتواند دختر زندگی شما را شگفت زده کند و به او احساس خاص بودن بدهد. یک شکلات، بهترین دوست دختران در تمام دوران است. استرس او را از بین میبرد و باعث میشود هر زمان غمگین است احساس شادی کند.

قوی ترین دختران تاریخ ایران
باکس شکلات

ساعت مچی

در مقایسه با بسیاری از هدایای دیگر، ساعت مچی هدیه ای است که میتواند برای همیشه کاربردی باشد. اگر ساعتی را به کسی هدیه بدهید، هر زمان که آن را بر روی مچ دستش میبندد به یاد شما میفتد. این یکی از دلایلی است که در عصر تلفن های همراه و ساعت های دیجیتال، همواره ساعت مچی یکی از خاص ترین هدایا به شمار میاید. انواع و سبک های زیادی از ساعت مچی وجود دارد، بنابراین مهم نیست که دختر موردنظرتان، از قبل یک ساعت مچی داشته باشد. اما آیا شما ایده متفاوتی برای کادو کردن ساعت مچی دارید؟ در اینجا چند ایده برای متفاوت به نظر رسیدن هدیه تان به شما خواهیم گفت.

  • آن را در یک جعبه کاملا متفاوت قرار دهید. اگر ساعت را با جعبه اش هدیه کنید، تشخیصش آسان است. سعی کنید آن را در جعبه هایی با طرح های خنده دار و یا عجیب و غریب بگذارید.
  • سعی کنید ساعت مچی را در بین هدایای کوچک دیگر مانند کارت هدیه، اکسسوری و شکلات مخفی کنید.
  • بادکنک های کادویی یکی از متفاوت ترین ترند ها برای خاص بودن هدایا هستند. میتوانید جعبه ساعت مچی خود را در دریایی از بادکنک ها قرار بدهید تا دختر مورد نظرتان بتواند ساعت مچی را در بین بادکنک ها پیدا کند.

سوال اصلی این است که بهترین ساعت مچی برای دخترخانم ها کدام ها هستند؟ در ادامه بخشی از بهترین ساعت مچی هایی که میتوانید به دختر موردنظر دلبندتان هدیه بدهید را به شما معرفی خواهیم کرد.

ساعت مچی زنانه کاسیو مدل BGD-560WL-4DR

یک ساعت با رنگ پاستلی جذاب که میتواند هر دختری را عاشق خودش بکند. طرح دانه های برفی که بر روی صفحه ساعت مچی زنانه کاسیو مدل BGD-560WL-4DR وجود دارد، حال و هوای زمستانی به آن بخشیده است. اگر به دنبال خرید ساعت مچی با قابلیت های نمایش ۲۹ منطقه زمانی، کرونومتر ۱/۱۰۰۰ ثانیه ای، تایمر شمارش معکوس و تقویم هوشمندی که تا سال ۲۰۹۹ تنظیم شده است هستید، این مدل ساعت مچی زنانه کاسیو انتخاب بسیار مناسبی برای شماست.

ساعت مچی زنانه کاسیو MSG-S500G-7ADR

ساعت مچی زنانه کاسیو مدل MSG-S500G-7ADR یک مدل ساعت مچی دخترانه است که با هر دو سبک کاری و تفریحی هماهنگ است. علاوه بر این، بند رزینی اسپرتی که برای این ساعت استفاده شده است، یک استایل شیک برای دختران میسازد. این مدل ساعت مچی زنانه کاسیو، مجهز به سه عقربه، نمایشگر تاریخ، سیستم شارژ خورشیدی است و میتواند تا فشار آب ۱۰۰ متری را تحمل کند.

قوی ترین دختران تاریخ ایران
ساعت مچی زنانه

اگر انتخاب شما برای خرید ساعت مچی، برند کاسیو است، به شما پیشنهاد میکنیم از لینک روبرو بازدید نمایید: ساعت زنانه کاسیو


ساعت مچی زنانه سیتیزن مدل PC1019-66Y

ساعت مچی زنانه سیتیزن مدل PC1019-66Y یکی از شیک ترین مدل هایی است که میتوانید به دختر موردنظرتان هدیه بدهید. سیتیزن یکی از معروفترین شرکت های ساعت سازی ژاپنی است که ساعت مچی های باکیفیت بالا تولید میکند. از جمله ویژگی های این ساعت مچی زنانه میتوان به صفحه رزگلد و دسته طلایی آن، مقاومت در برابر فشار آب ۱۰۰ متری و شیشه سافایر و موتور اتوماتیک آن اشاره کرد.

قوی ترین دختران تاریخ ایران
ساعت مچی زنانه

ساعت مچی زنانه سیتیزن مدل EM0773-54D

ساعت مچی زنانه سیتیزن مدل EM0773-54D یک مدل ساعت مچی زنانه اکو درایو است. مدل ساعت های اکو درایو نیازی به تعویض باتری ندارند و با نور طبیعی شارژ میشوند. با خرید این ساعت به عنوان هدیه، میتوانید مطمئن باشید که خریدی مادام العمر انجام میدهید. ست قاب رزگلد با کریستال های سواروسکی که بر روی آن کار شده است و صفحه صدفی آن جلوه بسیار زیبایی به ساعت میبخشد. از جمله قابلیت های این ساعت میتوان به مقاومت در برابر فشار آب ۵۰ متری اشاره کرد.

قوی ترین دختران تاریخ ایران
ساعت مچی زنانه

اگر قصد خرید ساعت مچی از برند سیتیزن را دارید، به شما پیشنهاد میکنیم که از لینک روبرو بازدید نمایید: ساعت زنانه سیتیزن


ساعت مچی زنانه سیکو مدل SKY663P1

ساعت مچی زنانه سیکو مدل SKY663P1 یک مدل ساعت مچی بسیار زیبا است که مطمئنا استایل هر خانمی را از دیگران متمایز میکند. صفحه این ساعت با الماس های متعدد تزئین شده است. سیکو از با کیفیت ترین استیل برای ساخت دستبند این ساعت استفاده کرده است. این ساعت مچی با رنگ نقره ای خود که به عنوان رنگی شیک و ظریف شناخته میشود، به ساعت جلوه ای عالی میبخشد. از جمله ویژگی های این ساعت مچی زنانه میتوان به صفحه تاریخ شمار و مقاومت در برابر فشار آب ۵۰ متری اشاره کرد.

قوی ترین دختران تاریخ ایران
ساعت مچی زنانه

ساعت مچی زنانه سیکو مدل SNDV34P1

ساعت مچی زنانه سیکو مدل SNDV34P1 از جمله ساعت مچی های شیک شرکت سیکو است. نمایشگر صفحه این ساعت از نوع آنالوگ و موتور آن از نوع کوارتز است. کرنوگراف، تاریخ شمار و مقاومت در برابر فشار آب تا عمق ۵۰ متر از جمله ویژگی های این ساعت مچی است. اگر به دنبال یک ساعت مچی خاص برای دختر موردعلاقه تان هستید، این مدل ساعت مچی زنانه مناسب شماست.

قوی ترین دختران تاریخ ایران
ساعت مچی زنانه

اگر قصد خرید از برند محبوب سیکو را دارید، به شما پیشنهاد میکنیم از لینک روبرو بازدید کنید: ساعت زنانه سیکو


ساعت مچی زنانه فردریک کنستانت مدل FC-240LND2NH6B

ساعت مچی زنانه فردریک کنستانت مدل FC-240LND2NH6B یک ساعت زیبای زنانه مدل کژوال است. یک صفحه آبی هشت رنگ که تزئینات آن با الماس است جلوه خاصی به دستان شما میبخشد. تاریخ شماری که بر روی صفحه این ساعت وجود دارد و قابلیت ضدآب بودن این ساعت تا عمق ۵۰ متری از جمله ویژگی های این ساعت مچی زنانه است. درون جعبه این ساعت مچی، یک بند لاستیکی اضافه برای تعویض هم وجود دارد.

قوی ترین دختران تاریخ ایران
ساعت مچی زنانه

ساعت مچی زنانه فردریک کنستانت مدل FC-206MPWD1S2B

ساعت مچی زنانه فردریک کنستانت مدل FC-206MPWD1S2B با قطر ظریف ۳۰ میلیمتری، تبحر فردریک کنستانت در ساعت سازی را نشان میدهد. دختر خانم هایی که مچ دست لاغری دارند، هنگامی که ساعت مچی فردریک کنستانت مزین به الماس و مروارید را به دست میکنند، از بقیه دخترخانم ها در شیک پوشی متمایز میشوند. صفحه صدفی و بند رزگلد-نقره ای این ساعت، میتواند جذابیتی وصف ناپذیر بر روی دستان دختر شما ایجاد کند. این ساعت مچی یکی از بهترین انتخاب ها برای خرید هدیه روز دختر است.

قوی ترین دختران تاریخ ایران
ساعت مچی زنانه

اگر قصد خرید از برند ساعت مچی فردریک کنستانت را دارید، به شما پیشنهاد میکنیم از لینک روبرو بازدید نمایید: ساعت زنانه فردریک کنستانت


ساعت مچی زنانه اورینت مدل FSW03001T0

ساعت مچی زنانه اورینت مدل FSW03001T0 به دلیل رنگ قاب و صفحه ای که دارد، یک مدل ساعت UNISEX است. موتور این ساعت از نوع کوارتز است و دربرابر فشار آب ۳۰ متری نیز مقاومت میکند. اگر به دنبال ساعت مچی زنانه به رنگ خاص هستید، این مدل ساعت اورینت یکی از بهترین انتخاب ها است.

قوی ترین دختران تاریخ ایران
ساعت مچی زنانه

اگر انتخاب شما برای خرید ساعت مچی، برند اورینت است؛ به شما پیشنهاد میکنیم از لینک روبرو بازدید کنید: ساعت زنانه اورینت


ساعت مچی زنانه فسیل مدلES3880

ساعت مچی زنانه فسیل مدل ES3880 یک مدل ساعت مچی زنانه بسیار شیک برای هدیه دادن است. موتور این ساعت از نوع کوارتز و نمایشگر آن آنالوگ است.صفحه صدفی این ساعت، به همراه قاب رزگلد و بند استیلی که دارد، از جمله شکیل ترین ساعت مچی های زنانه برند فسیل است.

قوی ترین دختران تاریخ ایران
ساعت مچی زنانه

اگر انتخاب شما برای خرید ساعت مچی، برند محبوب فسیل است، به شما پیشنهاد میکنیم از لینک روبرو بازدید نمایید: ساعت زنانه فسیل


سخن آخر

روز دختر، یکی از مهمترین مناسبت های کشور ایران است. به همین دلیل مهم است که به دلیل انگیزه دادن و قدردانی از وجود دختران سرزمینمان، بهترین هدیه ای که میتوانیم را به آنها بدهیم. اگر قصد خرید ساعت مچی برای دختر موردنظرتان را دارید، به شما پیشنهاد میکنیم که از وبسایت فروشگاه آنلاین تیک تاک گالری بازدید نمایید. با توجه به کالکشن های مختلفی که در این فروشگاه وجود دارد، متناسب با سلیقه هر شخصی، ساعت مچی زنانه و دخترانه موجود است. تمامی ساعت مچی های این فروشگاه اصل است و ضمانت نامه معتبر نیز دارد.

منبع: https://www.persepolis.nu و https://medium.com

دختران قوی چه خصوصیاتی دارند؟

اعتماد به نفس دارند، مشوق، همدل، بلندپرواز و هدفدار هستند

قوی ترین دختران تاریخ ایران باستان چه کسانی هستند؟

شهباو آتوسا، ارتشبد پانته آ، ایرداباما، آرتمیس دریانورد، یوتاب آریوبرزن و آپرانیک از جمله قوی ترین دختران تاریخ ایران باستان هستند.

قوی ترین دختران ایران امروز چه کسانی هستند؟

مریم میرزاخانی، مونا جراحی، پریسا تبریز، یاسمین مقبلی و دریا دادور از جمله دختران موفق و قوی ایران امروز بوده و هستند.

بهترین هدیه برای روز دختر چیست؟

اکسسوری، باکس شکلات، گل و ساعت مچی از بهترین هدیه های روز دختر هستند.

۵ از ۵ - ( ۵ امتیاز )
نوشته ایجاد شد 31

یک دیدگاه در “قوی ترین دختران تاریخ ایران

  1. واقعا بهترین مقاله ای بود که خوندم. کاش هممون بتونیم در حدی پیشرفت بکنیم که اسممون جزو قوی ترین دختران تاریخ ایران باشه. تن همه دخترای قوی ای که دارن واسه زندگیشون تلاش میکنن هم سلامت باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا