جی شاک چیست؟ همه چیز درباره ساعت جی شاک (G-SHOCK)

ساعت جی شاک زیر برند کاسیو است که مقاوم در برابر ضربه  مترادف با سختی است. این برند از رویای سازنده آن مبنی بر “ایجاد ساعتی که هرگز خراب نمی شود” متولد شده است. بیش از ۲۰۰ نمونه دست ساز ایجاد شده و برای نابودی آزمایش شد تا اینکه سرانجام در سال ۱۹۸۳ اولین ساعت از برند جی شاک G-SHOCK نمادین به خیابان های ژاپن راه یافت و شروع به تثبیت خود به عنوان “سخت ترین ساعت مچی همه زمان ها” کرد.


اگر قصد دیدن و خرید ساعت جی شاک را دارید کلیک کنید و به صفحه فروشگاه منتقل شوید.


هر ساعت جی شاک دارای ۶ ویژگی است:

  • مقاومت در برابر شوک الکتریکی
  • مقاومت گرانش
  • مقاومت در برابر درجه حرارت کم
  • مقاومت در برابر لرزش
  • مقاومت در برابر آب
  • مقاومت در برابر ضربه

جی شاک ساخته شد تا از شوک مستقیم جلوگیری کند. جی شاک  از زمان راه اندازی تا امروز به تکامل خود ادامه داده و همچنان از سخن آقای Ibe پیروی می کند. “هرگز تسلیم نشو”

با ما همراه باشید تا نگاهی به برند جی شاک و سیر تکاملی آن و ویژگی های خاص آن داشته باشیم.

تاریخچه برند جی شاک

ساعت جی شاک در زمانی ساخته شد که ساعت ها هنوز ابزار شکننده ای بودند. همه چیز با ایده یک مهندس جوان آغاز شد که رویای “طراحی ساعتی که حتی در هنگام افتادن نیز خراب نشود” را در سر داشت.
کاسیو پس از ایجاد هیاهویی در سال ۱۹۷۴ با ساخت اولین ساعتهای مچی دیجیتال نیاز یه ساخت ساعتی قدرتمند تر و خاص تر برای تثبیت خود در بازار داشت. برند کاسیو در سال ۱۹۸۰ با تولید ساعت مچی جی شاک با ایده ساخت ساعتی غیر قابل تخریب، تأثیر قابل توجهی در بازار ساعت سازی داشت.اولین ساعت جی شاک (DW5000) در سال ۱۹۸۳ وارد بازار شد. ساخت این ساعت یک داستان موفقیت آمیز را با خود همراه داشت، زیرا مدل های جی شاک ، با ظاهر و طراحی مقاوم و منحصر به فرد خود، به محبوبیت بین المللی در بین جوانان رسید.

ساعت های جی شاک به سرعت مظهر قدرت، نوآوری شدند. علاقه مندان می توانستند ساعت مچی خود را هنگام اسکیت بورد یا دوچرخه سواری بدون ترس از خراب شدن به دست کنند. زمین خوردن و ضربه خوردن مشکلی برای ساعت جی شاک ایجاد نمی کرد. چه برای استفاده روزمره ، چه برای ورزش. تقریباً ۳۵ سال است که ساعتهای جی شاک (G-SHOCK) به بازار آمده است. امروزه جی شاک (G-SHOCK) این امتیاز را به دست آورده است که توسط مردانی که مایل به قبول محدودیت نیستند ، خریداری شود.

در آغاز دهه ۱۹۸۰ ، کیکوئو ایبه طراح برجسته ساعت برند کاسیو بود. در سال ۱۹۸۱ تیم پروژه او گروهی را با سه عضو شروع کرد که هدف آنها تحقق بخشیدن به دیدگاه ساخت یک ساعت مچی تخریب ناپذیر بود. طیف گسترده ای از مواد مورد آزمایش قرار گرفت و آن ها توانستند به نتیجه مطلوبی برای ساخت یک ساعت مقاوم برسند. اما Ibe هنوز کاملاً راضی نبود ، زیرا حتی سخت ترین فلزات از عملکرد داخلی دیجیتال ساعت ها در برابر ضربات و سایر تأثیرات خارجی محافظت نمی کردند.

 


ویترینی از ساعت های جی شاک: مشاهده و خرید ساعت جی شاک


ایده ساخت ساعت ضد ضربه جی شاک از کجا آمد؟

در این زمان ، ایبه در حال مشاهده کودکانی بود که در یک پارک مشغول بازی بودند که متوجه یک چیزی شد: “او تصور کرد:” اجزای داخلی یک توپ لاستیکی قوی تحت تأثیر قرار نگرفته است. ” این مشاهدات منجر به این شد که تیم وی ساعتی با طراحی خاص تهیه کنند که در آن اجزای داخلی ساعت بر اثر ضربه خراب نشود.

مرحله آزمایش طولانی و دشوار جی شاک تقریباً دو سال به طول انجامید. اما پس از کار بهبود بخشی مداوم روی پوشش و قسمتهای مختلف ساعت روی بیش از ۲۰۰ نمونه اولیه ، اولین مقاوم در برابر ضربه در سال ۱۹۸۳ به فروش رسید. ایده های انقلابی مانند طراحی مورد “توخالی” ، محافظت همه جانبه و بالشتک کردن قطعات مهم ، سنگ بنای مقاومت ساعت جی شاک (G-SHOCK) بود و امروزه هر جی شاک (G-SHOCK) بر اساس آن ساخته می شد، نقش اساسی داشت.

ساعت جی شاک ساخت کدام کشور است؟

جی شاک معروف ترین کالکشن و زیر مجموعه ساعت‌های ژاپنی کاسیو است که برای مقاومت در برابر شوک و لرزش طراحی شده است. ساعت های G-Shock در ژاپن، تایلند و چین تولید می شوند. موتور همه ساعت های جی شاک در ژاپن تولید می شود اما بسیاری از مدل‌های جی شاک در تایلند یا چین ساخته و مونتاژ می شوند. می توان گفت اکثر مدل های مقرون به صرفه و همچنین برخی از مدل های میان رده ساخت چین هستند. بهترین راه برای تشخیص محل ساخت جی شاک این است که به قاب پشتی ساعت نگاه کنید، جایی که در آن کشور مبدا ذکر شده است.

به طور کلی نباید اجازه دهید کشور سازنده جی شاک شما را از خرید یک جی شاک  منصرف و یا به خرید آن  تشویق کند،زیرا هیچ فرق خاصی بین ساعت های جی شاک ساخت کشور های مختلف وجود ندارد و همه ساعت های جی شاک پس از آزمایش های مقاوتی سخت وارد بازار می شوند.

معرفی کالکشن های مختلف جی شاک بر اساس رفرنس

جی شاک کالکشن های مختلفی دارد که هر کدام از این کالکشن ها ویژگی ها و ظواهر مختلفی  را دارا هستند. در رفرنس های جی شاک نام کاکشن ساعت قید می شود. ما در ادامه مطلب به طور خلاصه به نام این کالکشن ها اشاه کرده ایم. برای مشاهده و خرید کاکشن های جی شاک روی لینک کلیک کنید.کالمش های برند  جی شاک عبارت اند از:

GWG – GST – GW – GM – DW – G – GLX – GD – AW – GA – GBD – GBA – GSG – GWG – GG – GX – GR

چه چیزی ساعت جی شاک را به ساعت منحصر به فرد تبدیل کرده؟

دوام باتری ۱۰ ساله، ضد آب بودن تا حدی که بتوانید با آن قواصی کنید، مقاومت در برابر ضربه و ارتفاع و فشار های خارجی یکی از دلایل خاص بودن این ساعت است. دلیل دیگری که این ساعت بسیار منحصر به فرد است به کار گیری جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا در این ساعت است.  از زمان عرضه اولین جی شاک(G-SHOCK) در بازار در سال ۱۹۸۳ ، ساعت ها به طور مداوم و بدون از دست دادن طراحی اساسی منحصر به فرد تولید می شوند. که تقریباً طی ۳۵ سال کامل شده و از طریق آن G-SHOCK به عنوان یک ساعت تقریباً غیر قابل تخریب تصویر خود را بدست آورده است. مجموعه MR-G همچنین از ظرافت پیچیده و چشمگیری برخوردار است.

امکانات ساعت جی شاک

نوآوری با عملکرد ملاقات می کند…

در حالی که مسافران تجاری به طور مکرر از ویژگی هایی مانند فن آوری رادیو و GPS قدردانی می کنند ، علاقه مندان به ورزش و علاقه مندان به فضای باز با استفاده از فناوری سنسور برای اندازه گیری الگوهای آب و هوا و جزر و مد و جهت گیری فروشگاه بیشتری تهیه می کنند. با استفاده از فناوری خورشیدی ، سلول های خورشیدی منبع انرژی سازگار با محیط زیست را برای ساعت تضمین می کنند ، در حالی که انرژی خورشیدی اضافی در باتری ذخیره می شود. فارغ از اینکه چه فناوری را ترجیح می دهید ، جی شاک (G-SHOCK) همیشه از جدیدترین فناوری استفاده می کند و البته همیشه بسیار مقاوم است!

فناوری رادیو کنترل و GPS در ساعت جی شاک

زمان دقیق در سراسر جهان: به لطف فناوری نوآورانه GPS هیبریدی، ترکیبی از GPS و رادیو با کارایی بالا با تکنولوژی کارآمد ۶Multiband، تنظیم زمان توسط دو سیستم قدرتمند انجام می شود که مکمل یکدیگر هستند. بنابراین جی شاک به طور خودکار سیگنال رادیویی مناطق مربوطه را دریافت می کند و زمان دقیق را در هر جایی از دنیا نشان می دهد. بنابراین در هر کجای دنیا که باشید زمان درست را با دقت اتمی نشان می دهد. در صورت عدم وجود این سیگنال ها ، ساعت با استفاده از سیگنال های GPS زمان را اصلاح می کند این بار هم کاملاً خودکار. البته می توان زمان را با استفاده از هر دو سیستم به صورت دستی نیز تنظیم کرد.تمام ساعتهای جی شاک (G-SHOCK) دارای سیستم رادیو کنترل هستند. این ساعت ها دارای یک آنتن کوچک هستند که با دریافت سیگنال رادیویی تنظیم دقیق زمان را امکان پذیر می کند. مزایای ساعتهای رادیو کنترل واضح است: جی شاک (G-SHOCK) پس از تنظیم در منطقه زمانی مربوطه ، همیشه زمان محلی دقیق را نمایش می دهند. آنها تقریباً در کل دنیا سیگنال های رادیویی دریافت می کنند.

فناوری انرژی خورشیدی در ساعت جی شاک

فناوری خورشیدی نوبت آخر ساعتهای قدرتمند G-SHOCK است: به عنوان یک ویژگی مستقل و سازگار با محیط زیست ، مدلهای TOUGH SOLAR® تاچ سولا به یک سلول خورشیدی نامحسوس در چهره مجهز هستند که انرژی را از نور خورشید ذخیره می کند ، و منبع تغذیه این ساعت را تضمین می کند. انرژی “مازاد” در یک باتری قابل شارژ ذخیره می شود که در صورت لزوم ، هنگامی که ساعت در تاریکی قرار گرفت ، می تواند دوباره کار کند شود. باتری به طور خودکار شارژ می شود و نیازی به فعال سازی دستی ندارد. اگر ساعت برای مدت طولانی تری در تاریکی باشد ، به طور مستقل به حالت صرفه جویی در انرژی می رود. این بدان معناست که دارای ذخیره تاریکی تا ۲۴ ماه است.


ویترینی از ساعت های جی شاک: مشاهده و خرید ساعت جی شاک


دسترسی راحت با دکمه های جی شاک

ساعت های جی شاک دارای سیستم ابتکاری دسترسی هوشمند و سریع به همه توابع مهم از طریق دکمه های کنار ساعت هستند . با چرخاندن و فشار دادن این دکمه ها ، تنظیم عملکردهایی مانند زنگ ساعت یا تایمر ساده است. سیستم دسترسی هوشمند توسط ویژگی قفل شدن دکمه ها محافظت می شود و از تعویض ناخواسته ساعت به حالت دیگر جلوگیری می کند.

ساعت جی شاک و سنسور های پیشرفته

فن آوری پیشرفته سنسور های حساس در پشت جی شاک G-SHOCK قرار دارد که بسته به مدل ساعت های جی شاک، دارای سنسورهای بسیار حساس و بسیار کوچکی است. با این سنسور ها این ساعت دارای قطب نما، ارتفاع سنج (تا ۱۰۰۰۰ متر) ، عمق سنج (تا -۸۰ متر)، فشار سنج و دما سنج (-۱۰ درجه سانتیگراد تا ۶۰+) است.

آزمایش مقاومت ساعت های جی شاک

ساعت مچی های جی شاک توسط دستگاه های به روز و مختلفی مورد آزمایش قرار می گیرند. جی شاک در ساخت و کیفیت ساعت مچی های خود بسیار دقیق و حساس است. به همین خاطر دستگاه هایی با تکنولوژی های به روزی برای اطمینان حاصل کردن از کیفیت ساعت مچی های خود اختراع می کند. در این بخش با چند دستگاه بسیار مشهور برای آزمایش ساعت مچی های جی شاک آشنا خواهید شد.

آزمایش مقاومت در برابر گل و خاک و فشار آب

این دستگاه ساعت مچی جی شاک را در محلولی قرمز رنگ غوطه‌ ور می‌کند که هدف این محلول مشابه بودن به گل و لای است. در حالی که چهار بخش به طور اتومات هر دکمه را صدها بار فشار می‌دهند تا ببینند چگونه ساعت می‌تواند در برابر نفوذ احتمالی گل و لای مقاومت کند. وجود خاک و گل در کنار این دستگاه به سبب سنجش و آزمایش مقاومت در برابر فشار آب است. کاسیو می گوید این تنها دستگاه در جهان است که می تواند هر دو را به طور همزمان آزمایش کند.

آزمایش مقاومت در برابر ارتفاع

برای ساعت مچی های جی شاک یک آزمایش بسیار معروف به اسم تست ارتفاع وجود دارد. جی شاک در این آزمایش به جای بیرون انداختن ساعت مچی ها از پنجره مانند قدیم، دو دستگاه مکانیکی برای شبیه سازی به سقوط از ارتفاع طراحی کرده است. دستگاه اول به صورت ساده ساعت را از ده فوتی روی یک تخته بتنی می‌اندازد. دستگاه دوم ساعت مچی را از ارتفاع بالاتری مورد آزمایش قرار می هد. هنگامی که از یکی از نمایندگان برند جی شاک در رابطه با ارتفاع دقیق این دستگاه پرسیدند پاسخ داد که نمی تواند ارتفاع دقیق آن را فاش کند، اما اگر شرط اولیه مقاومت در برابر ارتفاع ۱۰ متری جی شاک را در نظر داشته باشید، می توانید پاسخی برای خود پیدا کنید.

آزمایش ضد ضربه بودن

از جالب ترین آزمایش های کاسیو می توان به آزمایش چکش اشاره کرد. این آزمایش توسط یک چکش بزرگ که در اطراف می چرخد انجام می شود. با وجود چکش بزرگ این دستگاه، ساعت مچی جیشاک مقابل آن قرار می گیرد و ساعت مچی را مورد ضربه قرار می دهد تا ببیند ساعت مچی جی شاک از ضربات چکش جان سالم به در می برد یا خیر! در کنار این ابزار، دستگاهی شبیه تفنگی پرتو دار قرار دارد که با انرژی الکترواستاتیک ساعت را از بین می‌برد و جی شاک در مقابل آن مورد آزمایش قرار می گیرد تا استحکام و سختی اش سنجیده شود.

مطالب مرتبط با جی شاک:


ویترینی از ساعت های جی شاک: مشاهده و خرید ساعت جی شاک


 

امتیاز دهید
نوشته ایجاد شد 83

23 دیدگاه در “جی شاک چیست؟ همه چیز درباره ساعت جی شاک (G-SHOCK)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا