همه چیز درباره ساعت های بند استیل

اگر قصد دارید که ساعت مچی جدید خریداری کنید، یکی از موضوعاتی که از اهمیت بسیاری برخورد دار است جنس بند ساعت شما است. در ادامه ما به شما تمام نکاتی که نیاز است برای خرید یک ساعت مچی بند استیل بدانید به شما توضیح خواهیم داد. همچنین با توجه به انتظار شما از ساعت مچی تان به شما خواهیم گفت که بند های استیل برای شما مناسب تر هستند یا بند های چرم. در ابتدا لازم است با انواع بند های استیل در ساعت های مچی آشنا شوید.

ساعت-مچی-بند-استیل

انواع استیل

استیل معمولی

استیل معمولی دارای درصد کمتری از کربن نسبت به سایر استیل ها است. این نوع از استیل مقاومت بسیار زیادی در برابر فرو رفتگی و ضربه دارد. اگر این نوع از استیل زیاد در معرض آب و تغییرات آب و هوایی قرار نگیرد دچار خوردگی نیز نمی شود. اگر میزان استفاده ی شما از ساعت مچی با بند استیلتان کم یا متوسط است این نوع از بند استیل مناسب شما است.

استیل ضد زنگ

استیل ضد زنگ نیز آلیاژی از فولاد است. این نوع از استیل یا همان استیل ضد زنگ ترکیبی از آهن، کروم و کربن است. افزودن کروم به ترکیب استیل ضد زنگ باعث می شود که این نوع از استیل در برابر خوردگی اکسیداسیون و تغییر رنگ مقاوم باشد. در صورتی که در شرایطی قرار دارید که ساعت شما مداوم در برابر رطوبت هوا یا آب است، استیل ضد زنگ گزینه ای عالی برای شما است. استیل ضد زنگ همچنین گزینه ای مناسب برای استفاده در ساعت های ضد آب است. چون هر چقدر هم ساعت ضد آب شما از کیفیت بالایی برخورد دار باشد به این معنا نیست که شما با خیال راحت آن را در معرض آب قرار دهید. زیرا در این بین نکته ای ظریف وجود دارد. آن این است که بند ساعت شما نیز باید ضد آب باشد.

ساعت-مچی-بند-استیل-سیکو

استیل گالوانیزه

استیل های گالوانیزه از نظر مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی شبیه به بند های استیل ضد زنگ نیستند. این دقیقا همان نقطه ای است که شباهت به پایان می رسد. در این مدل از بند های استیل یک نوار گالوانیزه بر روی استیل ساعت مچی شما قرار گرفته است. این موضوع باعث می شود پوششی مقاوم از روی بر سطح بیرونی ساعت شما ایجاد شود. پس اشعه ی یو وی نمی تواند روی ساعت شما تاثیر منفی بگذارد. در نتیجه ساعت شما در برابر اشعه ی یو وی خورشید مقاوم خواهد بود و دچار آسیب نمی شود. این مدل از استیل یا همان استیل گالوانیزه بسیار مقاوم تر از استیل معمولی است. زیبایی استیل گالوانیزه غیر قابل انکار است زیرا تمام آن چیزی که شما مشاهده می کنید فلز روی است.

ساعت های تیتانیوم

تیتانیوم ماده ای مقاوم در برابر خوردگی و همچنین شکل پذیر است. تیتانیوم ضد حساسیت نیز می باشد. این بدان معناست که تیتانیوم بر خلاف استیل های ضد زنگ واکنش های آلرژیک ایجاد نمی کنند. اگر چه استیل های ضد زنگ هم آلرژیک نیستند اما برخی از افراد هستند که حتی به استیل های ضد زنگ نیز آلرژی دارند. بنابراین ساعت های مچی تیتانیوم برای این دسته از افراد گزینه ی بسیار مناسبی است. بهترین کالکشن از ساعت های تیتانیوم را می توانید در برند های سیکو و سیتیزن مشاهده کنید. این دو برند به نسبت بقیه ی برند ها نیز قیمت مناسب تری دارند. بند های استیل ساعت های ساخنه شده از تیتانیوم قوی ترین و با دوام ترین ساعت های ساخته شده به حساب می روند.

ساعت-مچی-تیتانیوم

چرا تیتانیوم از استیل ضد زنگ بهتر است؟

بند های استیل ضد زنگ چند نکته ی منفی در مقایسه با سایر بند ها دارند. یکی از آنها سنگین بودن آنها است. بنابراین اگر برای شما مهم است که ساعتتان سبک باشد تیتانیوم گزینه ی بهتری برای شما خواهد بود. به ویژه زمانی را در نظر بگیرید که ساعت شما از طراحی بزرگی برخورد دار است. اگر قرار باشد که در ازای این طراحی بزرگ سنگین هم باشد تحمل آن برای اکثر افراد غیر ممکن می شود. در حالیکه اگر همین ساعت ها از جنس تیتانیوم باشند، علاوه بر استحکام و مقاومت بیشتر سبک هم هستند. چه چیزی بهتر از این موضوع وجود دارد  که ساعت شما هم بزرگ باشد، هم سبک و هم قوی؟

برخی از افراد به فلز نیکل موجود در بند های استیل ضد زنگ حساسیت دارند. اگر شما هم مانند این افراد به فلز نیکل حساسیت دارید می توانید به جای استیل ضد زنگ از تیتانیوم استفاده کنید.

خلاصه ی مطلب

تیتانیوم دو برابر استیل ضد زنگ استحکام دارد اما وزن تیتانیوم نصف استیل ضد زنگ است. تتیانیوم تا ۴ برابر سبک تر و قوی تر از استیل ضد زنگ است. به طور کل ساعت های تیتانیوم بسیار با دوام تر از استیل های ضد زنگ هستند.


ویترینی از ساعت های بند استیل در فروشگاه تیک تاک گالری: مشاهده و خرید ساعت های بند استیل


نکات منفی ساعت های بند تیتانیوم

ترمیم و مرمت بند های تیتانیومی بسیار گران تر از استیل ضد زنگ است. در عوض به علت آنکه از مقاومت بیشتری برخورد دار است دیرتر نیاز به ترمیم پیدا می کند. در آخر همه ی این دلایل باعث شده است که بند های فلزی تیتانیوم نسبت به استیل های ضد زنگ طرفداران بیشتری داشته باشند. به طوری که اگر ساعتی با بند استیل تیتانیوم داشته باشید دیگر هیچوقت به سراغ استیل ضد زنگ نخواهید رفت.

ساعت بند چرمی یا ساعت بند استیل؟

اگر برای مناسبت های رسمی تر یا قرار های کاری از ساعت خود استفاده می کنید چرم اغلب گزینه ی بهتری است. این بدان معنا نیست که ساعت های مچی بند استیل به کار شما نمی آیند. بلکه منظور این است که چرم گزینه ی بهتری است. شما حتی می توانید بند چرمی ساعت خود را با کمربند، کیف و کفش چرم خود ست کنید. نتیجه این کار استایل بی همتایی است که هیچ کس نمی تواند از شما چشم بردارد.

اگر می خواهید هنگام ورزش یا در مواقعی که تعریق شما زیاد تر است از ساعت مچی خود استفاده کنید چرم گزینه ی مناسبی نیست. چرم در این شرایط عرق می کند. در نتیجه احساس ناراحتی را برای شما ایجاد می کند. از طرفی نمناک شدن بند چرم طول عمر آن را کاهش می دهد. توجه داشته باشید اگر ساعت شما ضد آب است، بند چرم آن ضد آب محسوب نمی شود.

از نظر تمیز نگه داشتن بند ساعت مچی بند های فلزی مقاوم تر هستند. اگر بخواهید ورزش کنید یا در یک روز گرم در تابستان بیرون بیایید بند های چرم لک می شوند. در طرف مقابل فلز ها به مرور زمان براقیت خود را از دست می دهند پس باید سالی یکبار آنها را کاملا تمیز کنید. همچنین ساعت های بند فلزی دما را به خود جذب میکنند. اگر این ساعت ها را در هوای خیلی سرد یا خیلی گرم استفاده کنید بند شما سرد یا داغ می شود. تصور کنید دریک روز برفی ساعت بند فلزی خود را به دست کرده اید. بند شما کاملا از سزما یخ می زند. در نتیجه این سرما را به پوست دست شما نیز منتقل خواهد کرد. پس برای هوای خیلی سرد یا خیلی گرم نیز بند های فلزی انتخاب مناسبی نیستند.

برای خرید ساعت های بند چرمی اینجا و برای خرید ساعت های بند استیل اینجا کلیک کنید.

ساعت-مچی-چرم-یا-استیل

چگونه می توان ساعت مچی بند استیل را ضد عفونی کرد؟

اجازه دهید در مورد آنچه می توانید خودتان در خانه انجام دهید صحبت کنیم. بخاطر داشته باشید که اکثر ساعت مچی ‌های فلزی ضد زنگ توسط اکثر مواد ضد عفونی کننده به خطر نمی افتند. با این حال این برای همه ساعت مچی ها درست نیست. هنگامی که به فکر تمیز کردن مناسب ساعت مچی خود هستید، در اینجا چند دستورالعمل اساسی برای دنبال کردن آورده شده است.

تمیز-کردن-ساعت

تمیز کردن ساعت های بند استیل ضد آب

قبل از تمیز کردن ساعت مچی بند استیل خود حتما دفترچه راهنمای ساعت مچی خود را بررسی کنید. زیرا شما باید بدانید که ساعت مچی تان چه میزان مقاومتی در برابر آب دارد. شما همچنین می توانید در وبسایت تخصصی ساعت مچی اصل خود، از کارشناسان خود سوال کنید که اجازه دارید ساعت خود را با آب شست و شو دهید یا خیر.

اگر ساعت مچی شما در برابر آب مقاوم است، ابتدا باید با شستن قاب ساعت مچی و بند آن با آب ولرم و صابون و یک مسواک با موی نرم، هرگونه آلودگی یا کثیفی را از ساعت مچی خود پاک کنید. مهم است که شما از آب خیلی گرم استفاده نکنید، زیرا آب گرم می تواند خطر انبساط واشرها را افزایش دهد. به طور کلی ثابت شده است که آب و صابون یکی از بهترین روش های مبارزه با ویروس کرونا است. توصیه می کنیم حداقل ۶۰ ثانیه ساعت مچی خود را به این روش تمیز کنید. حتماً بین حفره های ساعت مچی را تمیز کنید. اگر می خواهید روش تمیزکردن انواع ساعت مچی را بدانید وارد مقاله روش تمیز کردن ساعت و ضد عفونی آن شوید.

در پایان

اینکه شما خرید ساعت بند چرمی با ساعت بند استیل را انتخاب کنید، امری وابسطه به سلیقه ی شخصی و نیاز شما است. فقط همیشه به این موضوع توجه داشته باشید که باید ساعت مچی خود را از فروشگاه های معتبر خرید کنید. تیک تاک گالری یکی از معتبر ترین فروشگاه های ساعت مچی اورجینال است که می توانید تنوع بالایی از ساعت ها، از جمله ساعت های بند استیل را از آن خریداری کنید.


ویترینی از ساعت های بند استیل در فروشگاه تیک تاک گالری: مشاهده و خرید ساعت های بند استیل


منبع

IMS

مطالب مرتبط

بند چرم در ساعت های مچی

راهنمای خرید بهترین ساعت مچی برای شما

راهنمای خرید ساعت مچی مردانه

راهنمای خرید ساعت مچی زنانه

امتیاز دهید
نوشته ایجاد شد 15

6 دیدگاه در “همه چیز درباره ساعت های بند استیل

  1. سلام من ساعت امگا زنانه دارم که یکی از میله های بند آن جدا شده نمیدانم کجا بدهم آنرا درست کنند من در وست ونکوور هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا