۷ روش تشخیص ساعت سیکو اصل از فیک

برند ژاپنی سیکو یکی از بهترین و بزرگترین برند هایی است که به تولید ساعت مچی می پردازد. اما مانند برند های دیگر فیک ساعت مچی های سیکو نیز وارد بازار شده است. اغلب مردم جهت خرید ساعت مورد نظرشان کمی سر درگم میشوند و علت این سر درگمی نداشتن اطلاعات (چه فنی و چه غیره) می باشد.
بهتر است برای خرید هر برند از ساعت سراغ نمایندگی های معتبر برند مورد نظرمان برویم. اما روش تشخیص سیکو اصل چیست؟
اگر کمی اطلاعات فنی در مورد برند مورد نظرمان داشته باشیم می توانیم بگوییم خرید کم ریسک تری خواهیم داشت. پس باید بدانیم آیا ساعتی را که خرید میکنیم همانی است که میخواهیم؟
بد نیست به چند نکته در مورد خرید ساعت سیکو توجه کنید تا بدانید ساعتی که میخواهید بخرید اصل است یا فیک! در این مقاله روش های تشخیص ساعت سیکو اصل از فیک را به شما آموزش می دهیم.

آشنایی با سیکو

داستان برند ژاپنی سیکو در سال ۱۸۸۱ شروع شد. سیکو نماد پیشرو بودن است و تا اکنون که ۱۴۰ ساله شده است، بسیاری از اولین ها را به نام خود ثبت کرده است و همواره جلوتر از بقیه حرکت می کند. می توان گفت برند سیکو برای همه ی افراد چیزی برای ارائه دارد. این برند با نوآوری ها، کیفیت بالا و تکنولوژی های پیشرفته اش به برندی بسیار محبوب در جهان تبدیل شده است. اگر می خواهید درباره برند سیکو بیشتر بدانید وارد صفحه معرفی برند سیکو شوید. حال اگر قصد خرید ساعت سیکو اصل را دارید این چند نکته را برای اطمینان از اصالت ساعت مچی خود بخوانید.

۱- خرید آنلاین ساعت سیکو اصل از وبسایت معتبر

یک اصل بسیار مهم در خرید ساعت سیکو اصل و به طور کل هر ساعت مچی اصل انتخاب یک فروشگاه مطمئن و معتبر است. متاسفانه فروش ساعت های فیک بسیار زیاد شده است، پس باید بسیارمراقب باشید. از فروشگاه مطمئن و نمایندگان رسمی برند ها خرید کنید تا خیالتان از این بابت راحت باشد. تیک تاک گالری یک فروشگاه مطمئن برای خرید ساعت مچی اصل سیکو و دیگر برند های مشهور در جهان است که با ضمانت اصالت کالا نگرانی شما را در مورد خرید ساعت مچی اصل بر طرف می کند. باید در نظر داشته باشید متاسفانه برخی فروشگاه های آنلاین در وب سایت خود تصاویر ساعت سیکو اصل را می گذارند اما چیزی که تحویل خواهید گرفت یک ساعت مچی فیک و بی کیفیت است! پس به هبچ عنوان از جای نا مطمئن خرید نکنید!

۲- استعلام کد و شماره سریال ساعت سیکو

تمام ساعت های سیکو تاریخ ساخت را در شماره سریال ۶ رقمی دارند. استثنا مدلهای قبل از ۱۹۷۰ است که اعداد ۷ رقمی بودند و مدل های لیمیتد ادیشن ( نسحه محدود) برند.

۳- بررسی مدل موتور ساعت سیکو

موتور سیکو و شماره مدل را می توان در پشت ساعت در دو مجموعه ۴ رقمی یافت. ۴ رقم اول شماره کالیبر موتور است و چهار رقم دوم کد کیس ساعت است. در سایت رسمی سیکو می توانید شماره کالیبر ساعت خود را وارد کنید تا اطلاعات آن برایتان نمایش داده شود.

۴- بررسی لوگو و ظاهر ساعت سیکو

هر ساعت سیکو دارای لوگوی سیکو بر روی صفحه ساعت است. اندازه و شکل حروف را با دقت بسیار زیاد بررسی کنید تا هرگونه تغییر جزئی را متوجه شوید. به صورت کلی باید با دقت تمام جزئیات ظاهری ساعت مورد نظرتان را در وب سایت اصلی برند با ساعتی که قصد خرید آن را دارید مقایسه کنید تا اطمینان حاصل کنید که آنها باهم تطابق کامل دارند. نام سیکو در صفحه با حروف بزرگ نوشته میشه (SEIKO ) در بعضی از مدل های فیک به ندرت اختلاف نوشتاری در نام درج شده دیده شده مثل SIEKO یا SIKO. همچنین به بسته بندی و جعبه ساعت و کیفیت آن دقت کنید.

 


ویترینی از ساعت های سیکو ۵: مشاهده و خرید ساعت سیکو ۵


۵- بررسی ویژگی های ساعت سیکو از سایت مرجع

مشخصات و نوع کارکرد و آپشن های هر ساعت سیکو در سایت اصلی سیکو ازطریق سرچ رفرنس قابل رویت است که اگر با ساعت سیکویی که مد نظر شماست تفاوت داشته باشد ممکن است اصل نباشد. برخی ویژگی ها نیز هستند که باید از نزدیک آنها را برای تشخیص ساعت سیکو اصل بررسی کرد. به طور مثال در مدل خاص Seiko Prospex PADI Divers چرخش بزل(حلقه دور صفحه ساعت) در مدل اصل نرم و روان و بی صداست اما در فیک این مدل، حرکت آن با صداست و روان نیست.

۶- بررسی کارت گارانتی و دفترچه راهنما ساعت سیکو

معمولا ساعت های سیکو اصل همراه با کارت گارانتی و دفترچه راهنما به فروش می رسند. دفترچه راهنمای ساعت سیکو را بررسی کنید که آیا شماره موتور با شماره موجود در خود ساعت مطابقت دارد. همچنین به ظاهر دفترچه دقت کنید. جزئیات ممکن است بسته به مدل ساعت و کشور متفاوت باشد. بررسی ظاهری دفتر چه و کارت گارانتی را نیز فراموش نکنید. اغلب دفترچه های فتوکپی شده تقلبی رنگ و ظاهر خود را از دست می دهند. به یاد داشته باشید که گارانتی های معتبر می توانند با ساعت های تقلبی نیز بیایند!

۷- مقایسه قیمت ساعت سیکو

به صورت کلی در خرید هر ساعت مچی باید به قیمت توجه داشته باشید. همیشه سعی کنید قیمت اصلی ساعت سیکو مورد نظرتان را در اینترنت چک کنید. اگر جایی ساعت سیکو را با قیمت بسیار پایین تر از قیمت اصلی می فروشد حتما باید به اصل بودن آن شک کنید. از وب سایت هایی که تخفیف های بسیار بالا ارائه می دهند خودداری کنید. نسخه‌ های تقلبی ساعت سیکو تفاوت قیمت بسیار زیادی نسبت به نسخه اصلیشان دارند. البته باید در نظر داشته باشید که متاسفانه بعضی افراد ساعت تقلبی را به قیمت ساعت اصل می فروشند!

استعلام سال ساخت ساعت سیکو

ساعت های سیکو دارای شماره سریال ۶ یا ۷ کاراکتری در پشت بدنه خود هستند. کاراکتر دوم می تواند یک حرف باشد اما بقیه اعداد هستند. خوشبختانه برای استعلام سال ساخت ساعت مچی سیکو خود تعدای جستجوگر آنلاین وجود دارد که میتوانید با وارد کردن شماره کالیبر موتور و شماره سریال در بخش های مورد نظر به صورت اتوماتیک سال ساخت ساعت مچی خود را بیابید. استعلام سال ساخت ساعت مچی سیکو شما می تواند دلیل مطمئنی بر اصالت ساعت مچی سیکو شما باشد. زیرا اگر ساعت مچی شما دارای شماره کالیبر موتور و شماره سریال صحیح و با اصالت از شرکت سیکو‌ باشد تاریخ سال ساخت نمایش داده می شود. بنابراین ما با طی کردن این موارد برای رسیدن به استعلام سال ساخت، تنها هدف ما فهمیدن سال ساخت ساعت مچی نیست. بلکه صحت شماره های مورد نظر خبر از اصالت ساعت مچی ما می دهد و این ارزشمند است.

برای استعلام سال ساخت ساعت مچی سیکو خود از طریق این وب سایت رسمی به صورتی که در تصویر زیر مشخص کردیم اقدام کنید.

به این نکته توجه کنید که این فرمت استعلام سال ساخت از طریق شماره سریال و شماره کالیبر موتور برای مدل های سیکو ۵ اعمال نمی شود.
برای آشنایی کامل با روش استعلام ساعت سیکو کلیک کنید.

در پایان

در این مقاله چند نکته در مورد تشخیص ساعت سیکو اصل از فیک گفته شد. تشخیص ساعت اصل سیکو به خصوص سیکو ۵ برای خریدار چندان آسان هم نیست چون بعضی از شرکت ها با چنان مهارتی ساعتها را کپی میکنند که ممکن است تشخیص برای افراد متخصص هم سخت باشد پس پیشنهاد می شود هنگام خرید ساعت سیکو حتما با متخصصین مشورت کنید. همچنین دانستید که انتخاب یک فروشگاه معتبر بخش مهمی از خرید ساعت مچی اصل و با کیفیت است. تیک تاک گالری یک فروشگاه مطمئن برای خرید ساعت مچی اصل سیکو و دیگر برند های مشهور در جهان است که خیال شما را از بابت یک خرید عالی از هر لحاظ راحت می کند.

مطالب مرتبط:

 

 

 

۳.۲ از ۵ - ( ۱۱ امتیاز )
نوشته ایجاد شد 83

13 دیدگاه در “۷ روش تشخیص ساعت سیکو اصل از فیک

 1. باسلام
  بنده یک ساعت سیکو ازیکی ازدوستان خریدم
  میبینم پشت بدنش اصلا شماره نیست وفقط نوشته شده استاینلس استیل بک واتر
  ایشون میگن ساعت سازی پشت بدنش رو عوض کرده واصل هست
  چطوربفهمم که اصل هست یاخیر
  مچکرم اززحماتتون

 2. با تشکر از مطلبی که گذاشتین. به نظرم بهترین راه تشخیص ساعت سیکو اصل از فیک میتونه خرید از یه فروشگاه معتبر باشه. معمولا فروشگاه های معتبر اعتبار خودشون رو با فروختن ساعت فیک پایین نمیارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا