ساعت های سه موتوره چه چیزی را نشان می دهند؟

منظور از ساعت های سه موتوره دسته ی خاصی از ساعت های آنالوگ است. در این ساعت های آنالوگ شما علاوه بر عقربه های اصلی، چند عقربه ی کوچک تر نیز در دایره هایی مجزا مشاهده می کنید. اما آیا به راستی این ساعت ها چند موتوره هستند؟

پاسخ این سوال منفی است. اصطلاح ساعت های سه موتوره اصطلاحی اشتباه است. در واقع تمامی این ساعت ها به یک موتور مجهز هستند! مگر در موارد خیلی خاص که واقعا چند موتور در یک ساعت مچی به کار رفته شود. تنها فرقشان با ساعت های آنالوگ دیگر این است که چند عقربه ی کوچک تر نیز دارند که هر یک امکاناتی به شما می‌دهد. در ادامه کاربرد عقربه های کوچک در این ساعت های آنالوگ را بررسی خواهیم کرد.

 


برای خرید ساعت های آنالوگ کرنوگراف دار اینجا کلیک کنید.


 

ساعت-سه-موتوره

کاربرد عقربه های کوچک در ساعت های آنالوگ

دایره های موجود در صفحه ی ساعت شما هر کدام نشان دهنده ی پارامتری خاص هستند. بسته به مدل و برند ساعت شما کارایی عقربه های این دایره ها نیز متفاوت است. به طور کل اکثر این ساعت ها کوارتز هستند. ساعت های کوارتزی که به کرنوگراف مجهز اند. علاوه بر آن امکان دارد برای نمایش ۲۴ ساعته یا به عنوان تاریخ شمار نیز در ساعت استفاده شوند.

در برخی از ساعت های تقلبی نیز این عقربه های کوچک کارایی خاصی ندارند. فقط چون ساعت تقلبی از روی مدلهای اورجینال ساعت کپی شده است این دایره ها را به صورت تزئینی در ساعت طراحی می کنند.

در ادامه انواع امکاناتی که ساعت های به اصطلاح سه موتوره در اختیار شما قرار میدهند را مطالعه خواهید کرد.

کرنوگراف

آیا می دانید کرنوگراف چیست؟ ساعت های کرنوگراف در درجه ی اول به زمان سنج مجهز هستند. یعنی این ساعت ها می توانند در بازه های مشخص زمان را اندازه گیری کنند. ساعت های کرنوگراف همچنین می توانند ضربان قلب شما را اندازه گیری کنند. از دیگر کاربرد های این ساعت ها اندازه گیری میانگین سرعت شما است. علاوه بر آن می توانید آن هارا به گونه ای تنظیم کنید که شما را از یک رویداد خاص با خبر سازند.

شما با خریدن یک ساعت کرنوگراف در واقع دو محصول را در یک ساعت مچی خریداری کرده اید. یک ساعت مچی و یک زمان سنج. بنابراین کارایی ساعت های کرنوگراف باعث می شود که این ساعت ها ارزش خرید را داشته باشند و مقرون به صرفه تلقی شوند.

ساعت-کرنوگراف

نمایش ۲۴ ساعته زمان

ساعت های آنالوگ امکان دارد یک ضعف بسیار کوچک نسبت به ساعت های دیجیتال داشته باشند. شما در ساعت های آنالوگ زمان را به صورت فرمت ۱۲ ساعته مشاهده می کنید. برخی از برند ها از عقربه های کوچتر در ساعت های آنالوگ برای نمایش ۲۴ ساعته زمان استفاده می کنند. اگر دوست دارید ساعت شما هم انالوگ باشد، هم در فرمتی ۲۴ ساعته زمان را نشان دهد این دسته از ساعت های آنالوگ برای شما است.

ساعت-آنالوگ-سه-موتوره

تاریخ شمار

در دسته ای دیگر از برند ها نیز از این دایره های کوچک تر برای نمایش تاریخ استفاده می کنند. اینگونه شما می توانید علاوه بر ساعت، تاریخ را نیز به وسیله ی ساعت آنالوگ خود مشاهده کنید. مطمئنا این موضوع باب میل اکثرعلاقه مندان ساعت است و به آنها این اجازه را می دهد که با خیال راحت ساعت های آنالوگ را نیز به زندگی روزمره ی شان اضافه کنند.

در پایان

با پیشرفت روز به روز صنعت ساعت سازی، اکنون ساعت های آنالوگ نیز می توانند در کارایی و ویژگی ها با ساعت های دیجیتال رقابت کنند. اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که به ساعت علاقه ی بسیاری دارید، دیگر هیچ بهانه ای باقی نمی ماند که یک ساعت آنالوگ را به کالکشن خود اضافه نکنید. فقط به یاد داشته باشد که این ساعت ها سه موتوره نیستند فقط سه عقربه دارند!


ویترینی ار ساعت های آنالوگ در تیک تاک گالری: مشاهده و خرید ساعت آنالوگ


ساعت_سه_موتوره-آنالوگ

منبع

TWC.com

مطالب مرتبط

اکو درایو چیست؟

ساعت اسکلتون چیست؟

کرنوگراف ساعت چیست؟

۳ از ۵ - ( ۱ امتیاز )
نوشته ایجاد شد 15

2 دیدگاه در “ساعت های سه موتوره چه چیزی را نشان می دهند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا