تشخیص کاسیو اصل

۱۳ روش مطمئن برای تشخیص ساعت کاسیو اصل از تقلبی

محبوبیت هر چه بیشتر ساعت های کاسیو باعث شده تا عده ای از افراد به دنبال این باشند که ساعت های تقلبی تولید کنند. و به جای ساعت های اصل کاسیو این ساعت های تقلبی را به فروش برسانند. تولید جنس بی کیفیت و عرضه آن به بازار، نه تنها برای این افراد سود بسیار زیادی دارد بلکه زمان کمتری را برای تولید آن صرف می کنند. در نتیجه ساعت های تقلبی کاسیو به طور کل طول عمر بسیار کوتاهی خواهند داشت. علاوه بر این موضوع ساعت های تقلبی کاسیو کاربرد بسیار کمتری نسبت به ساعت های اصل دارند. اگر قصد خرید ساعت کاسیو اصل و با کیفیت کاسیو را دارید در این مقاله با ما همراه باشید تا ۱۳ روش تشخیص کاسیو اصل و تقلبی را به شما توضیح دهیم.


مشاهده و خرید ساعت کاسیو اصل 


۱. خرید از نمایندگی رسمی کاسیو

بررسی موارد برای تشخیص کاسیو اصل از تقلبی تا حدودی به شما برای خرید ساعت کاسیو اصل کمک می کند. اما مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید خرید ساعت مچی کاسیو اصل از نمایندگی رسمی آن است. خوشبختانه برند کاسیو در ایران نمایندگی های رسمی بسیاری دارد. تیک تاک گالری یکی از معتبر ترین نمایندگی های ساعت کاسیو اصل در ایران است و با خرید از این وبسایت م بدون هیچ گونه نگرانی و تردید می توانید در ایران ساعت مچی کاسیو اصل خریداری کنید و از خدمات نمایندگی آن بهره ببرید.

۲. بسته بندی ساعت اورجینال کاسیو

در دومین روش تشخیص ساعت کاسیو اصل و تقلبی باید به بسته بندی آن توجه کنید. هر کدام از مدل های کالکشن های مختلف کاسیو بسته بندی منحصر به فرد خود را دارند. با مراجعه به سایت رسمی کاسیو بسته بندی ساعت کاسیو مورد نظر خود را ببینید.

معمولا در بسته بندی ساعت های اصل، جعبه ی آلومینیومی ساعت کاسیو درون جعبه ای مقوایی قرار گرفته است. اما در بسته بندی ساعت های تقلبی، جعبه ی آلومینیومی بدون جعبه ی مقوایی در نظر گرفته شده است و یا هیچ گونه جعبه ای برای ساعت تولید نمی شود.

معمولا در داخل بسته بندی ساعت های اصلی برند کاسیو دفترچه ی راهنما، کارت گارانتی بین المللی و گارانتی شرکت پوزیترون (در ایران) قرار داه شده است. اما به این موضوع توجه داشته باشید که امکان دارد در مدلهای ارزان تر برای مقرون به صرفه تر شدن کالا، شرکت کاسیو دفترچه ی راهنمایی را درون جعبه در نظر نمی گیرد و شما می توانید به صورت آنلاین دفترچه راهنما را مطالعه کنید اما حتما این ساعت را با گارانتی شرکت پوزیترون تهیه کنید.

جعبه ساعت کاسیو اصل | فروشگاه ساعت تیک تاک گالری تشخیص کاسیو اصل

۳. لوگو کاسیو

در سومین روش تشخیص ساعت کاسیو اصل و تقلبی به لوگو ساعت توجه کنید. نام برند کاسیو حداقل دوبار روی ساعت های این برند حک شده است. یکبار در داخل صفحه ی ساعت و یکبار پشت قاب ساعت. اگز ساعت مورد نظر شما اینگونه نیست تقلبی است. علاوه بر این باید اسم کالکشن ساعت نیز روی ساعت وجود داشته باشد. مثلا در مدل‌ های ساعت ادیفایس معمولا اسم کالکشن ساعت بالای اسم برند کاسیو در داخل صفحه حک می‌شود.

تشخیص ساعت کاسیو ادیفایس اصل از فیک | فروشگاه ساعت تیک تاک تشخیص کاسیو اصل

 

۴. نوشته های ساعت کاسیو

نوشته های موجود در ساعت کاسیو خود را بررسی کنید. در ساعت جی شاک تقلبی کلمه ی shock resist با فونتی بسیار نازک نوشته شده است. دلیل این موضوع این است که در ساعت اصل این نوشته در عمق بیشتری نسبت به ساعت تقلبی حک شده است. بنابراین ضخیم تر به نظر می رسد. سپس به نوشته های دور تا دور ساعت کاسیو توجه کنید. این نوشته ها در ساعت اصل نازک تر هستند.


ویترینی از ساعت های کاسیو اصل: مشاهده و خرید ساعت کاسیو اصل


تشخیص-کاسیو-اصل-و-تقلبی-نوشته-های-ساعت تشخیص کاسیو اصل

تشخیص-کاسیو-اصل-و-تقلبی-لوگو تشخیص کاسیو اصلتشخیص-کاسیو-اصل-و-تقلبی-لوگو تشخیص کاسیو اصل

۵. کد ساعت کاسیو

سرچ کردن کد ساعت کاسیو یکی از روش های عالی برای تشخیص کاسیو اصل  است. ساعت های اصلی کاسیو باید دارای کد باشند. این کد را می توانید در وبسایت اصلی کاسیو بررسی کنید. در ساعت های اصلی کاسیو شماره ی مدل ساعت بر روی جعبه ی ساعت، کتابچه ی راهنما، قسمت پشت قاب ساعت ذکر شده است. این سه باید با هم همخوانی داشته باشند. در غیر این صورت ساعت شما تقلبی است. دقت داشته باشید برای ساعت‌های ارزان ‌تر این برند مثل مدل‌هایی که با کد MTP یا LTP شروع می‌شوند، چک کردن کد حک‌ شده پشت ساعت و تگ همراه ساعت کفایت می‌کند.

تشخیص ساعت کاسیو اصل از فیک | فروشگاه ساعت تیک تاک تشخیص کاسیو اصل

۶. دفترچه ی راهنما

توضیحات موجود در کتابچه ی راهنمای ساعت کاسیو خود را بررسی کنید. در ادامه تفاوت کتابچه ی راهنمای ساعت های اصل و تقلبی را بررسی می کنیم. کتابچه ی راهنما کتاب کوچکی است که به شما این امکان را می دهد از چگونگی استفاده از تمامی عملکرد های ساعت خود مطلع شوید. در اکثر موارد حدودا بیش از ۵۰ درصد کتابچه راهنمای ساعت های تقلبی با زبان چینی نوشته شده است. در حالیکه کتابچه ی راهنمای ساعت های اصل چند زبانه است. (دقت کنید که ساعت های سری اقتصادی کاسیو مثل mtp-ltp دارای دفترچه راهنما نیستند)

۷. تفاوت قیمت کاسیو فیک و اصل

چک کردن قیمت ساعت در اینترنت اهمیت بسیار زیادی دارد. نسخه‌های تقلبی ساعت کاسیو تفاوت قیمت بسیار زیادی نسبت به نسخه اصلیشان دارند. البته باید به این نکته اشاره‌ کنیم که احتمال فروش ساعت تقلبی با قیمت ساعت اصل هم وجود دارد و فاکتور چک کردن قیمت فقط یکی از فاکتورهای تشخیص ساعت اصل از تقلبی است.

۸. وزن ساعت کاسیو

ساعت کاسیو اصل دارای وزن زیادی است. اما در بعضی از مدل ها وزن ساعت سبک می باشد و تشخیص آن سخت می شود. برای اطمینان از مقدار وزن آن، وزن ساعت کاسیو خود را بررسی کنید. وزن اصلی ساعت خود را می توانید از منابع معتبری همچون وبسایت اصلی کاسیو یا نمایندگی های رسمی فروش این برند بررسی کنید. سپس اطمینان حاصل کنید که وزن ساعت شما با وزن ساعت هایی که می توانید در نمایندگی های رسمی کاسیو پیدا کنید یکی است.


مشاهده و خرید ساعت کاسیو اصل 


۹. ویژگی‌های ساعت کاسیو

ساعت ‌های برند کاسیو مخصوصا کالکشن جی شاک، بیبی جی و پروترک به داشتن ویژگی‌های زیاد معروف هستند. اگر قصد خرید از ساعت‌های این کالکشن را دارید حتماً ویژگی‌های ساعت را چک کنید تا از اصل بودن ساعت اطمینان حاصل کنید. اگر می خواهید تمام امکانات ساعت های کاسیو را بدانید، مقاله ویژگی ها و امکانات ساعت های کاسیو را بخوانید تا بهتر بتوانید ساعت کاسیو اصل را تشخیص دهید.  معمولا در مدل‌های تقلبی این ویژگی‌ها یا کلا وجود ندارند یا فقط جنبه تزیینی و نمایشی دارند و کار نمی‌کنند.

۱۰. پیچ های به کار رفته در ساعت کاسیو

در ساعت های کاسیو اصل پیچ ها درشت تر هستند. همچنین پیچ ها در عمق قرار گرفته اند. در حالیکه در ساعت های تقلبی پیچ ها شکاف سطحی دارند.


مشاهده و خرید ساعت جی شاک اصل 


۱۱. عدم لرزش عقربه ها

اگر عقربه ها دچار لغزش هستند یا همزمان با هم کار نمی کنند ساعت شما تقلبی است. علاوه بر آن ساعت اصل کاسیو هیچ گونه صدایی نمی دهد.

۱۲. دقت ساعت کاسیو

دقت ساعت خود را بررسی کنید ساعت های اصل کاسیو حداکثر ۱۵ ثانیه در ماه دچار خطا می شوند اگر دقت ساعت شما از این حد پایین تر است ساعت شما تقلبی است.

۱۳. شب نما بودن عقربه ساعت کاسیو در تاریکی

کاسیو  ویژگی دارد که می تواند رفتن شما به تاریکی را تشخیص دهد. در نتیجه عقربه ساعت شب نما شده و شما می توانید از ساعت خود در تاریکی هم استفاده کنید. البته به این موضوع توجه کنید که فقط ساعت های کاسیویی که رنگ عقربه شان سفید است، قابلیت شب نما بودن در تاریکی را دارند. اما در ساعت های تقلبی به علت عدم دسترسی تولید کننده ها به مواد شیمیایی اولیه مورد نیاز این ویژگی وجود ندارد. به عنوان مثال به تصویر زیر توجه کنید. تصویر سمت چپ ساعت اصل کاسیو در تاریکی است. در حالیکه تصویر سمت راست ساعت تقلبی کاسیو در تاریکی است. صفحه ی ساعت سمت چپ در تاریکی واضح و خوانا است. زیرا عقربه های آن شب نما است.


ویترینی از ساعت های کاسیو اصل: مشاهده و خرید ساعت کاسیو اصل


تشخیص-کاسیو-اصل-و-تقلبی-لوم تشخیص کاسیو اصل

نتیجه گیری

در پایان، یکی از مشکلاتی که خریداران ساعت همواره با آن مواجه هستند، یافتن فروشگاه‌های معتبر برای خرید ساعت کاسیو اصل است تا با خیال راحت محصول با کیفیت و اورجینال مورد نظرشان را خریداری کنند. برای اینکه بتوانید از فروشگاه معتبر ساعت اصل کاسیو را خریداری کنید، از خرید خود آسوده‌ خاطر باشید و بتوانید از بین محصولات پرتعداد برند کاسیو بهترین انتخاب را داشته باشید، فروشگاه ساعت تیک تاک گالری رادر نظر داشته باشید که دارای تعداد زیادی از محصولات ساعت کاسیو و کالکشن های مختلف کاسیو مثل ساعت جی شاک، ساعت ادیفایس، پروترک و … است و شما می‌توانید به‌ راحتی ساعت مورد علاقه خود را خریداری کنید.

منبع

Casiocentre

O.E.L

مطالب مرتبط

ویژگی های کاسیو و امکانات آن

درباره ساعت کاسیو پروترک

تشخیص ساعت جیشاک اصل از تقلبی

۳ از ۵ - ( ۲ امتیاز )
نوشته ایجاد شد 6

25 دیدگاه در “۱۳ روش مطمئن برای تشخیص ساعت کاسیو اصل از تقلبی

  1. تشکر ازاین مطالب مفید من بعد از خرید از تیک تاک خواستم مطمئن شم که ساعتم اورجینال هست که اینو خوندم کلی مرسی

  2. سلام وقت به خیر ممنون از مطالب خوبتون.
    ببخشید من یک ساعت جی شاک خریدم گارانتی نداشت ینی ساعتم اصل نیست؟

    1. سلام ممنون از نظرتون. بله ترجیحا ساعت کاسیو رو با گارانتی پوزیترون خریداری کنید چون نمایندگی رسمی و اصلی کاسیو در ایران شرکت پوزیترون هست و داشتن گارانتی پوزیترون خیالتونو راحت می کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا