تنظیم جی شاک

تنظیم ساعت جی شاک با ویدیو آموزشی

حتما شما نیز پس از خرید ساعت جی شاک از گالری ساعت تیک تاک و لذت بردن های اولیه از ساعت، به فکر تنظیم ساعت جی شاک ساعت افتاده اید.

قطعا بعد از مدت کمی متوجه شدید که تنظیم ساعت جیشاک با تنظیم ساعت های آنالوگ و دیگر  ساعت ها متفاوت است. تنظیم ساعت جیشاک نیاز به تخصص مختصر و تبحر کوچکی دارد. ما در این مقاله قصد داریم این کار را برای شما راحت کنیم.

زمینه و پایه تنظیم ساعت جی شاک در اکثر مدل ها مشابه هست و میتوان با تسلط بر روی یکی از مدل های ساعت جیشاک، روش کلی تنظیم ساعت جیشاک را آموخت. توجه داشته باسید که این نکات فقط در رابطه با تنظیم ساعت جی شاک اصل است. اگر به دنبال فروشگاهی معتبر برای خرید ساعت کاسیو و ساعت جی شاک اصل هستید تیک تاک گالری بهترین گزینه برای شماست تا با خیال راحت و بدون دغدغه خریدی آسان را تجربه کنید.

در ادامه تمام نکاتی که برای تنظیم ساعت جیشاک نیاز است را مرحله به مرحله با هم در ویدیو زیر مرور می کنیم. از جمله نحوه ی تنظیم آلارم جی شاک، ساعت اصلی، تنظیم رادیویی، زمان دوم و … را در این مقاله توضیح خواهیم داد.

شناخت دکمه ها برای تنظیم ساعت جیشاک

خب اولین قدم جهت تنظیم ساعت جی شاک، آشنایی با ۵ دکمه ی معروف مد(Mode) ، ادجاست(Adjust) ، فوروارد (Forward) ، ریزرو (Reserve) و لایت (Light) است.

معنی دکمه ی Mode به چه معناست:

جهت تعیین حالت های ساعت است که با فشردن مد میتوان حالت های ساعت را تغییر داد. معمولا در قسمت پایین چپ ساعت قرار دارد.

دکمه ی Adjust به چه معناست؟

جهت ست کردن هر یک از مد های ساعت تعبیه شده. وقتی ساعت روی حالت های مختلف است، با ادجاست وارد ستینگ ساعت میشوید.

معنی دکمه ی Forward و Reserve:

معمولا جهت تغییر حالت ها در زمانی که ادجاست فعال است استفاده میشود. در ادامه کاربرد فوروارد و ریزرو را به شما کامل توضیح میدهیم.

معنی دکمه ی Light چیست؟

دکمه ی لایت برای روشن کردن صفحه دیجیتال ساعت های جی شاک است. که در تاریکی مطلق هم امکان دیدن صفحه دیجیتال ساعت را داشته باشید.

لازم به ذکر است که مهم ترین قسمت برای تنظیم ساعت جی شاک آشنایی با حالت های ساعت است. برای اطلاعات بیشتر در این مورد ادامه مطلب را از دست ندهید!

تنظیم ساعت جی شاک ۲۰ bar به چه معناست؟

در ابتدا بهتر است بدانید کلمه bar به معنای مدل ساعت نیست. کلمه bar به معنای مقاومت ساعت در برابر آب است. مقاومت در برابر آب یک ساعت مچی به معنای آن است که چقدر خوب از پس فشار آب برمیاید. بسیاری از کارخانه های ساعت سازی ساعت خودشان را به عنوان ضد آب معرفی میکنند. اما این موضوع کاملا درست نیست. چونکه هر ساعتی محدودیت هایی دارد. اگر گفته شود یک ساعت ضد آب است، یعنی مقاومت بالایی در برابر فشار آب دارد. بهتر است بدانید ۱ bar به معنای این است که ساعت در برابر ۱۰ متر آب مقاوم است. اگر بر روی ساعت جی شاک شما ۲۰ bar نوشته است، یعنی ساعت شما در برابر آب تا عمق ۲۰۰ متر مقاوم است. این مدل ساعت نیاز به تنظیم جداگانه ای ندارد و مراحل آن مانند ساعت های جی شاک دیگر است.

نکته: یادتان باشد که bar تنها درباره فشار آب است. ممکن است یک ساعت تا عمق ۲۰۰ متری مقاوم باشد اما در برابر ضربه مقاوم نباشد. پس اگر یک ساعت جی شاک برای ورزش هایی مانند دایو میخواهید، بهتر است از ضد ضربه بودن ساعت خود اطمینان حاصل کنید.


برای مشاهده و خرید ساعت جی شاک کلیک کنید.


تنظیم ساعت جی شاک عقربه ای

مرحله ۱: طبق تصویر با فشردن دکمه Mode ساعت، قرار دادن حالت روی تایم کیپینگ (زمانی که ساعت در حال نشان دادن روز های هفته مثل sat یا sun است) . میتوان با نگه داشتن دکمه ی Adjust به مدت ۳ ثانیه، وارد تنظیمات اولیه ساعت جی شاک شوید.

مرحله ۲: بعد از ورود به تنظیمات اولیه ساعت، شما با چند مرتبه فشار دادن دکمه ی Forward و پیدا کردن شهر تهران (در ساعت به عنوان THR قید شده است) . در این حال میتوانید تهران را مرجع کنترل رادیویی قرار دهید.

مرحله ۳: بعد از انتخاب شهر (برای تهران THR) بار دیگر دکمه ی mode را فشار دهید و DST ساعت را در صورتی که در ۶ ماه اول سال قرار داریم، روشن کنید (در مانیتور ساعت باید ON باشه).

مرحله ۴: در ۶ ماه دوم سال، که ساعت ها ۱ ساعت عقب کشیده میشوند، DST ساعت باید آف و خاموش باشد. و در ۶ ماه اول، DST را روی حالت آن یا روشن قرار دهید.

مرحله ۵: سپس دکمه ی Adjust را یک بار فشار دهید. اگر مراحل را درست انجام داده باشید. عقربه های ساعت به حرکت در می آیند و با استفاده از امواج رادیویی ساعت جی شاک شما به صورت اتوماتیک به وقت تهران تنظیم می شود.

تنظیم ساعت جهانی یا ساعت دوم (wt) در ساعت جی شاک

مرحله ۱: دکمه ی Mode را چند بار فشار دهید تا کلمه ی WT (World Time) میشوید که به معنای ساعت دوم و یا همان ساعت جهانی است.

مرحله ۲: در این قسمت شما با فشردن دکمه ی Forward در سمت راست ساعت، میتوانید مخفف شهر دوم را روی صفحه نمایش ساعت تغییر دهید. دقت کنید که با فشار دادن دکمه Reserve به مخفف شهر قبلی بر می گردید.

مرحله ۳: بعد از انتخاب مخفف شهر دوم ادجاست را مجدد به مدت چند ثانیه نگه دارید تا زمان دوم روی شهر مدنظر (مثلا آتن) تنظیم شود.

نحوه تنظیم کرنومتر (استاپ واچ) در ساعت جی شاک

مرحله ۱: چند بار دکمه ی mode را فشار دهید تا حالت ساعت روی ST قرار بگیرد.

مرحله ۲: دکمه ی پایین سمت راست (Forward) کرنوگراف را آغاز کرده و فشردن مجدد آن به معنای توقف است.

مرحله ۳: جهت ری استارت کرنوگراف، باید دکمه ی بالا سمت راست (Reserve) را هنگامی که کرنوگراف متوقف است، یک بار فشار دهید.

مرحله ۴: حالت ST که در تنظیم ساعت جی شاک به معنای کرنوگراف است، شمارش را از صفر آغاز کرده و تا سقف بی نهایت جلو میرود. در ضمن، دقت کرنوگراف در ساعت جی شاک صدم ثانیه است و در ساعت های نظیر خود بی همتاست.

تنظیم تایمر شمارش معکوس در ساعت جی شاک

مد بعدی ساعت نیز تایمر شمارش معکوس است که در ساعت های جی شاک با اسم TR شناخته میشوند.

مرحله ۱: دکمه ی مد را که چند بار فشار دهید و روی قسمت TR قرار دهید.

مرحله ۲: با فشردن دکمه ی پایین راست (Forward)، تایمر معکوس شروع به حرکت میکند.

مرحله ۳: برای توقف تایمر شمارش معکوس باید دکمه پایین راست (Forward) را دوباره فشار دهید. برای شروع دوباره باید دکمه بالا سمت راست (Reserve) را در زمانی که تایمر متوقف است، یک بار فشار دهید.


برای مشاهده و خرید ساعت جی شاک اصل کلیک کنید.


نحوه ریست کردن ساعت جی شاک

مرحله ۱: زمانی که ساعت شما در حالت نمایش زمان است، با فشار دادن دکمه adjust  منتظر بمانید تا صدای دو بوق را بشنوید. با بوق اول شما وارد تنظیمات اصلی ساعت شده و با بوق دوم شما وارد تنظیمات دستی  H-set می شوید.

مرحله ۲: حالا که وارد تنظیمات دستی شدید، دکمه Mode  را فشار دهید تا عقربه ساعت و دقیقه شروع به حرکت کند. باید هر دو روی عدد دوازده نگه داشته شوند. اگر احیانا از زمان مشخص گذشتید، می توانید با دکمه های Forward و Reverse عقربه ها را به عدد دوازده برسانید.

مرحله ۳: دوباره دکمه Mode  را بزنید تا موتور ساعت حرکت کند و به عدد دوازده برسد.

مرحله ۴: حالا دکمه Adjust  را که بزنید، کلیه تنظیماتی که صورت گرفته بود ذخیره می شود.

نحوه تنظیم آنالوگ با دیجیتال در ساعت جی شاک مانند ساعت جی شاک GA-2000

عموما عدد ساعت نمایش داده شده روی صفحه دیجیتال ساعت جی شاک، زمان دوم ساعت یا همون حالت Wt هست.

الزامی نیست که ساعت آنالوگ و عدد دیجیتال ساعت جیشاک با یکدیگر ست باشند چون احتمالا عدد دیجیتال نمایش زمان دوم را انجام میدهد. ولی برای رفع این مشکل:

مرحله ۱: روی حالت Home چند ثانیه دکمه ی Adjust را نگه داشته و وارد قسمت تنظیم دستی عقربه ی ساعت جیشاک شوید.
مرحله ۲: پس از تنظیم عقربه به صورت دقیق، حالا نوبت ست کردن زمان دوم ساعت جی شاک میباشد.

مرحله ۳: چند مرتبه دکمه ی Mode را فشار داده و در حالت Wt شهر مورد نظر را همان شهری قرار دهید که تایم اول را قرار داده بودید. حالا قسمت دیجیتال و آنالوگ ساعت با یکدیگر یکسان هستند.

نحوه تنظیم ساعت دیجیتال جی شاک

ساعت های جی شاک عموما به صورت آنالوگ دیجیتال (همزمان عقربه و صفحه دیجیتال) هستند.
برای تنظیم ساعت دیجیتال جی شاک:

مرحله ۱: دکمه ی mode را چند مرتبه فشار دهید.

مرحله ۲: زمانی که ساعت روی حالت Wt یا ورد تایم قرار گرفت، زمان دوم را روی شهر مورد نظر تنظیم کرده.

مرحله ۳: سپس دکمه ی Adjust را چند ثانیه نگه دارید تا زمان دوم ست شود. زمان دوم ساعت جی شاک در حالت Home از طریق صفحه دیجیتال به شما نشان داده میشود.

نحوه تنظیم ساعت دیجیتال جی شاک

برای مشاهده و خرید ساعت جی شاک اصل کلیک کنید.


تنظیم ساعت جی شاک بلوتوث دار

این حالت فقط برای آن دسته از جی شاک هایی ک قابلیت بلوتوث و اتصال به تلفن همراه را دارند قابل اجراست.

ساعت جی شاک از طریق دو اپلیکیشن Gshock connected و Gshock move قابلیت اتصال به تلفن همراه را دارد.

مرحله ۱: پس از نصب یکی ازاین دو اپلیکیشن که بستگی به مدل ساعت شما دارد، بلوتوث و لوکیشن گوشی خود را روشن کنید. مرحله ۲: پس از ورود به اپلیکیشن و انتخاب سری ساعت، بلوتوث ساعت را فعال کرده و دکمه ی Register برای شما نمایش داده خواهد شد.

مرحله ۳: Register را فعال کنین و بعد از کانکشن ساعت جیشاک به تلفن همراه، میبینید که زمان گوشی و ساعت جی شاک شما با یکدیگر ست میشوند.

علاوه بر زمان اصلی که ساعت جی شاک خود به خود از تلفن همراه دریافت میکند، تاریخ میلادی را هم دریافت نموده و شما میتوانید ویژگی هایی مثل الارم و کرنومتر و … را از طریق تلفن همراه برای ساعت جیشاک ست کنید.

نحوه تنظیم ساعت جی شاک با موبایل

نحوه تنظیم Auto Light ساعت جی شاک

قابلیت اتولایت در ساعت جیشاک برای سری های قدیمی و جدید متفاوت هست.

برای سری های قدیمی تر وقتی روی حالت Home ساعت جی شاک قرار میگیرید با ۵ ثانیه نگه داشتن دکمه لایت میتوانید قابلیت اتولایت را فعال کرده و به همین ترتیب با ۵ ثانیه نگه داشتن آن را غیر فعال کنید.

ولی جیشاک های تولید ۲۰۱۸ به بعد، این ویژگی را به صورت متفاوتی تنظیم کرده اند.

به این صورت که

مرحله ۱: در حالت Home با چند ثانیه نگه داشتن دکمه Adjust شما وارد قسمت تنظیمات ساعت جی شاک شده

مرحله ۲: سپس با چند بار فشار دادن دکمه Mode به قسمت اتولایت میرسید و میتوانید آن را روشن یا خاموش کنید.

در نظر داشته باشید که حالت اتولایت برای ساعت ۶ بعد از ظهر به بعد روی تمام ساعت های جی شاک فعال میشود و روی ساعت هایی که سولار نیستند و همزمان بلوتوث هم دارند، فقط ۱ روز فعال هست و روز بعد خود به خود غیرفعال میشود.

نحوه تنظیم تقویم در ساعت جی شاک

لازم به ذکر است تقویم ساعت جی شاک روی همه مدل ها به صورت خودکار و روی تاریخ میلادی تنظیم هستند.

اگر ابتدا تقویم را تغییر ندهید، تا سال ۲۰۹۹ میلادی به صورت اتوماتیک کار میکند ولی درصورتی که احتیاج به تنظیم تقویم داشتید: مرحله ۱: وارد قسمت Home شوید و دکمه ی Adjust را چند ثانیه نگه دارید.

مرحله ۲: با چند بار فشار دادن دکمه ی Mode به قسمت تنظیمات تقویم میرسید.

مرحله ۳: سپس با دکمه های سمت راست روز و ماه و سال را میتوانید تنظیم کنید.

درصورتی که تقویم میلادی را دقیقا درست تنظیم کرده باشید، روز های هفته نیز به درستی نشان داده خواهند شد.


برای مشاهده و خرید ساعت جی شاک کلیک کنید.


استفاده از قطب نما و دماسنج در ساعت جی شاک

برای ساعت هایی که قابلیت قطب نما و دماسنج دارند، ساعت جیشاک استفاده از این قابلیت هارا به سادگی فراهم کرده است.

برای استفاده از قطب نما (حالت Comp) کافیست: ساعت جی شاک را روی Home قرار داده و دکمه ی Comp که معمولا یا در بالا راست ساعت جی شاک قرار میگیرد یا وسط چپ را یک بار فشار دهید و پس از استفاده جهت بازگشت به حالت اولیه دکمه ی Mode را یک بار فشار دهید.

برای استفاده از حالت دماسنج (حالت Temp) کافیست: چند مرتبه دکمه ی Mode را فشار داده و در حالت دماسنج قرار دهید.
صفحه دیجیتال ساعت جی شاک پس از چند ثانیه دمای اتاق را به واحد سانتی گراد نشان میدهد.

عقب کشیدن ساعت جی شاک در ۳۰ شهریور

توجه داشته باشید در ۶ ماه اول سال DST ساعت جی شاک باید روشن باشد و در ۶ ماه دوم سال DST باید خاموش باشد.

مرحله ۱: با فشار دادن دکمه مد به معنی حالت (MODE) ساعت را به حالت اولیه که تاریخ و روز در آن نمایان است در بیاورید.

مرحله ۲: بعد از دیدن صفحه اصلی دکمه ادجاست (ADJUST) را به مدت ۳ تا ۵ ثانیه نگهدارید. با این کار صفحه شروع به چشمک زدن می کند و آماده تغییر در تنظیمات خواهد بود.

مرحله ۳: دکمه مد (MODE) را فشار دهید تا کلمه DST نمابش داده شود.

مرحله ۴: با یک بار زدن دکمه پایین راست ساعت تابستانه یا DST خاموش یا روشن میشود.

مرحله ۵: در نهایت بعد از خاموش کردن DST یا ساعت تابستانی میبینید که ساعت شما تنظیم شده است. با فشار دادن دکمه ادجاست (ADJUST) ساعت از حالت تنظیمات خارج می شود.

جلو کشیدن ساعت جی شاک در ۱ فروردین

برای جلو کشیدن ساعت جیشاک کافیست ۴ مرحله بالا را طی کنید. در نهایت بعد از روشن کردن DST میبینید که ساعت شما تنظیم شده است. با فشار دادن دکمه ادجاست (ADJUST) ساعت از حالت تنظیمات خارج می شود.

تنظیم ساعت جی شاک mud resist

سری ساعت های جی شاک mud resist از جمله ساعت هایی هستند که در برابر گل، خاک و گرد و غبار مقاوم هستند. ساعت جی شاک GG1000-1A8 از جمله مدل های معروف این کالکشن ساعت جی شاک است. ساعت های MUD RESIST نیاز به تنظیم خاصی ندارند و به راحتی طبق روش های بالا میتوان آنها را تنظیم کرد.

و در پایان:

کالکشن جیشاک مدلی از برند معتبر و قدرتمند کاسیو است. این برند هر روز به قابلیت های خود اضافه و استایل و امکانات خود را به روز کرده است.

قابلیت های کوهنوردی و غواصی نیز در سری های GW دیده میشوند.  این باعث بهتر شدن و کارآمدی بیشتر و روز افزون تر محصولات جی شاک میشود.

فروشگاه ساعت تیک تاک نماینده رسمی ساعت جی شاک و ساعت کاسیو است. پیشنهاد میکنیم با کلیک روی لینک ساعت جی شاک همین الان سوالات خود را از چت آنلاین تیک تاک بپرسید و از طریق لینک ساعت کاسیو  تمام ساعت های کاسیو را ببینید و با گارانتی اصلی کاسیو خرید کنید تا از خدمات پس از فروش و پشتیبانی همیشگی آسوده باشید.


برای مشاهده و خرید ساعت جی شاک کلیک کنید.


مطالب مرتبط:

[sp_easyaccordion id=”5977″]

دکمه MODE روی ساعت جی شاک به چه معناست؟

اگر میخواهید حالت های ساعت خود مانند کرنومتر، زنگ هشدار و ساعت جهانی را تغییر بدهید، میتوانید دکمه MODE را فشار بدهید.

دکمه ADJUST روی ساعت جی شاک به چه معناست؟

اگر میخواهید تنظیمات ساعت جی شاک خودتان را تغییر بدهید، تنها کافی است این دکمه را فشار دهید تا وارد تنظیمات ساعت شوید

BAR بر روی ساعت به چه معناست؟

اگر روی ساعت شما کلمه BAR نوشته شده است، به معنی مقاومت آن در برابر فشار آب است.

۳ از ۵ - ( ۲ امتیاز )
نوشته ایجاد شد 77

30 دیدگاه در “تنظیم ساعت جی شاک با ویدیو آموزشی

 1. کاش راجعبه تنظیم بارومتر و فشارسنج هم مطلب بذارید و اینکه چقدر دقت دارن چون من هرچی تنظیم میکنم بعد چندروز بسته به دمای هوا که رو فشارهواهم تاثیر میذاره باز بهم میریزه و اینکه نحوه استفادش دقیقا چطوریه من از protrek prg_650 ازتون خریدم

 2. سلام واقعا از مطالب خوبتون ممنونم من برای خرید ساعت خیلی از مطالب شما استفاده کردم …
  با استفاده از همین مقاله ساعت جیشاکم رو تنظیم کردم خیلی لذت بخش بود

 3. مفید بود خیلی برای خرید حتما مزاحمتون میشم چون قبلا یه جای دیگه جی شاک فیک خریدم سرم کلاه رفت این دفعه از شما میخرم

 4. بسیار جامع و کامل بود هم به درد کسایی میخوره که میخوان ساعت جی شاک بخرن هم برای کسایی که این ساعت رو دارن

 5. سلام
  ممنونم از مطلب خوبی که گذاشتید من خودم جی شاک دارم ولی نمیدونستم چجوری تنظیماتش و انجام بدم با خوندن این مطلب واقعا مشکلم رفع شد
  تشکر فراوان

 6. سلام
  خیلی مطلب جالبی بود فقط این که من متوجه نشدم چطور میشه ساعت جی شاک رو عقب جلو کرد؟ میشه راهنمایی کنید؟

  1. ممنون که همراه ما هستین. رحله ۱: با فشار دادن دکمه مد به معنی حالت (MODE) ساعت را به حالت اولیه که تاریخ و روز در آن نمایان است در بیاورید.

   مرحله ۲: بعد از دیدن صفحه اصلی دکمه ادجاست (ADJUST) را به مدت ۳ تا ۵ ثانیه نگهدارید. با این کار صفحه شروع به چشمک زدن می کند و آماده تغییر در تنظیمات خواهد بود.

   مرحله ۳: دکمه مد (MODE) را فشار دهید تا کلمه DST نمابش داده شود.

   مرحله ۴: با یک بار زدن دکمه پایین راست ساعت تابستانه یا DST خاموش یا روشن میشود.

   مرحله ۵: در نهایت بعد از خاموش کردن DST یا ساعت تابستانی میبینید که ساعت شما تنظیم شده است. با فشار دادن دکمه ادجاست (ADJUST) ساعت از حالت تنظیمات خارج می شود.
   برای جلو کشیدن ساعت جیشاک کافیه ۴ مرحله بالا را طی کنید. در نهایت بعد از روشن کردن DST میبینید که ساعت شما تنظیم شده . با فشار دادن دکمه ادجاست (ADJUST) ساعت از حالت تنظیمات خارج می شود.

 7. ممنون از مطالب مفیدتون جی شاک داشتن واقعا نیازمند داشتن اطلاعات بالا هستش تا بشه به عالی ترین نحو ازش بهره برد

 8. من عاشق ساعت های جی شاکم و میخوام بخرم اما نمیدونم کدومش بهتره با هزینه ای ک من میخوام کنم شما در حدود ۵ تومن چی پیشنهاد میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا