معرفی ساعت سیکو ۵

سیکو یکی از بزرگترین و محبوب ترین برند های با سابقه ژاپنی جهان در زمینه ساعت سازی است. این برند به دلیل کیفیت و دوام بالا و همین طور نوآوری های بسیاری که داشته است به برندی دوست داشتنی و پر طرفدار تبدیل شده است. سیکو اولین ساعت کوارتز جهان، سیکو استرون را در ۱۹۶۹ معرفی کرد که  در آن زمان این تهدید بزرگی برای ساعت های سوئیسی به شمار می آمد.

برند سیکو مانند دیگر برند ها چند زیر مجموعه مانند پراسپکس، پریسیج، استرون و … دارد. یکی از محبوب ترین آنها سیکو ۵ (Seiko 5) است.  برای بیش از ۵۰ سال، این کالکشن از سیکو، به طور پیوسته از دوام و عملکرد و کیفیت و ارزش بالایی برخوردار است که آن را به دوستداران ساعت های مکانیکی علاقه مند کرده است. امروزه با ایجاد یک طرح جدید و یک مجموعه گسترده جدید، این ساعت دوست داشتنی دوباره متولد می شود. در این مقاله درباره ساعت های کالکشن محبوب سیکو ۵ بیشتر خواهید دانست، اما ابتدا کمی با تاریخچه برند سیکو آشنا شوید!

تاریخچه برند سیکو

سال ۱۸۸۱، هنگامی که کینتارو هاتوری مغازه فروش و تعمیر ساعت را در توکیو افتتاح کرد، آغاز فعالیت سیکو بود. در ژاپنی Seiko به معنای نفیس است.  در سال ۱۸۹۲، او کارخانه Seikosha را تأسیس کرد. در طول دهه ۱۸۹۰، موفقیت تجارت ساعت دیواری سیکوشا افزایش یافت و کینتارو به دنبال گسترش دامنه تجارت خود بود. در سال ۱۸۹۵، او یک ساعت جیبی، زمان سنج ایجاد کرد که بدون آن آینده سیکو بسیار متفاوت بود.

سال ۱۹۲۴ سالی بود که اولین ساعت با برند سیکو تولید شد. اولین ساعت گرند سیکو در ۱۹۶۰ تولید شد.  اولین ساعت سیکو ۵ یعنی Seiko Sportmatic 5 در سال ۱۹۶۳ متولد شد که اولین ساعت اتوماتیک با تاریخ در ژاپن بود و نوآوری های زیادی در آن وجود داشت. سیکو زمان سنج رسمی بازیهای المپیک ۱۹۶۴ که در توکیو برگزار شد بود. درسال ۱۹۶۹، سیکو اولین ساعت مچی کوارتز جهان را با نام آسترون (Astron) رونمایی کرد که همان طور که گفتیم در آن زمان برای ساعت های سوییسی تهدید بزرگی بود. سیکو در ۱۹۹۹ تکنولوژی اسپیرینگ درایو را معرفی کرد. همچنین در سال ۲۰۱۲ اولین جی پی اس سولار معرفی شد. امروزه سیکو ۱۴۰ سالگی اش را جشن می گیرد و به آن افتخار می کند. برای معرفی کامل برند سیکو وارد لینک معرفی برند ساعت سیکو شوید.

درباره ساعت سیکو ۵

همان طور که گفتیم اولین ساعت سیکو ۵ یعنی Seiko Sportmatic 5 در سال ۱۹۶۳ متولد شد که اولین ساعت اتوماتیک با تاریخ در ژاپن بود و نوآوری های زیادی در آن به کار رفته بود.  در سال ۲۰۱۹، سیکو تغییراتی در این مجموعه ایجاد کرد و نام آن را Seiko 5 Sports قرار داد، بزرگتر، مقاومت بیشتر در برابر آب و کمی گران تر. مجموعه ای با همان ارزش ها اما ظاهری تازه!

سیکو ۵ فقط یک ساعت نیست، بلکه صدها ساعت با طرح های مختلف، که برای استفاده های مختلف مانند استایل رسمی، اسپرت، نظامی، خلبانی، غواصی و…  در نظر گرفته شده اند می باشد. همچنین ساعت ها سیکو ۵ برای استفاده روزمره و مقابله با انواع سختی هایی که ممکن است در زندگی روزمره متحمل شوید بسیار مناسب هستند.

باید فراتر از مجموعه قوانین بنگریم تا بفهمیم برند در واقع برای چه در تلاش است و می خواهد در این ساعت ها به چه هدفی برسد و چه کاری انجام دهد. اصل کلی که وجود دارد این است که هر کسی باید توانایی خرید یک ساعت ورزشی مقاوم و بادوام را داشته باشد تا بتواند برای ماجراجویی های زندگی از آن استفاده کند.
در ادامه درباره ساعت سیکو ۵ بیشتر خواهیم دانست و با ویژگی های ساعت های مجموعه سیکو ۵ و علت محبوبیت آن آشنا می شویم.

ویژگی های ساعت سیکو ۵

ساعت سیکو ۵ پنج ویژگی اصلی دارد که عبارت است از:

  • موتور اتوماتیک
  • نمایش تاریخ روز در موقعیت ساعت ۳
  • مقاومت در برابر آب
  • دسته کوک فرورفته در موقعیت ساعت چهار
  • قاب و بند ساخته شده برای دوام و مقاومت

نام سیکو ۵ در واقع مربوط به ۵ ویژگی است که هر ساعتی که بخشی از این مجموعه باشد باید از آن برخوردار باشد و سیکو ۵ را معرفی می کند. این ویژگی ها در کنار هم و با ویژگی هایی مثل مقاومت در برابر ضربه باعث قدرت و خاص بودن کالکشن سیکو ۵ شده است.

چه چیزی باعث محبوبیت زیر مجموعه سیکو ۵ شده است؟

اگر بخواهیم به صورت کلی بگوییم،  ویژگی هایی مثل کیفیت عالی، تنوع بالا، موتور های اتوماتیک و قابل اطمینان و قیمت مقرون به صرفه و مناسب این مجموعه را پر طرفدار کرده است.

از نظر طراحی کلی ساعت سیکو ۵ قبل از هر چیز به نوعی برای جلب توجه نسل جدید جوان در دهه ۱۹۶۰ طراحی شده است. همچنین ویژگی های ظاهری مثل بازی خلاقانه با رنگ ها، شخصیت کاملا متفاوتی به مجموعه بخشیده است.

سیکو با این مجموعه ساعت هایی را تولید کرد که می توان گفت به محل کسانی که از آن استفاده می کنند می رفت، در رطوبت یا خشکی و یا مکان های سخت یا آرام! بنابراین تأکید بر مقاومت در برابر آب و ضربه نقطه مقابل ساعت مچی های دهه ۱۹۴۰ یا ۵۰ بود که ضد آب نبودند و این ویژگی ها را نداشتند.

از لحاظ قیمت به طور کلی ساعت های سیکو ۵ مانند دیگر ساعت های سیکو با کیفیت، با دوام و قابل اطمینان و مقرون به صرفه هستند که می توانند سالیان سال بدون هیچ مشکل کار کنند. قیمت مناسب در عین ارزش استثنائی شاید مهم ترین ویژگی سیکو ۵ باشد. همه این ها ویژگی هایی هستند که از سیکو ۵ و به طور کلی سیکو برندی قدرتمند ساخته است.


برای مشاهده و خرید ساعت سیکو ۵ کلیک کنید


 

درباره زیر مجموعه های سیکو ۵

با این که سیکو ۵ خود یکی از زیر مجموعه های برند سیکو است، اما خود این مجموعه بزرگ نیز کالکشن هایی دارد که هر کدام ویژگی هایی دارند و برای انعکاس شخصیت فردی که از آن استفاده می کند طراحی شده است. در این قسمت به زیر مجموعه های سیکو ۵ اشاره می کنیم.

زیر مجموعه Sports Style سیکو ۵

فراتر از حد معمول!  بیشترین تعداد مدل ها و رفرنس ها را می توان در استایل اسپرت پیدا کنید. اکثر ساعت های این مجموعه دارای بند استیل هستند. برخی از قطعات واقعا خارق العاده به رنگ نارنجی، به  سبز متالیک، تمام مشکی و … وجود دارد.  می توانید در میان سبک اسپرت از بین ساعت های غواصی و مقاوم در برابر آب و با دوام یک انتخاب عالی داشته باشید.

زیر مجموعه Street Style سیکو ۵

این زیر مجموعه نیز دارای ظاهر منحصر به فرد و مدرن و جوانانه هستند. از بند نایلونی هم در این ساعت ها استفاده شده است. یک مدل کاملا مشکی در این مجموعه وجود دارد و در دو مدل دیگر از رنگ ها استفاده شده است.

زیر مجموعه Suits Style سیکو ۵

همان طور که از نام این زیر مجموعه پیداست، این کالکشن کمی رسمی تر است و می توانند مناسب مثلا  استفاده با کت و شلوار باشند. این ساعت ها دارای بند حصیری استیل یا سیلیکونی هستند.

زیر مجموعه Sense Style سیکو ۵

به نظر می رسد برخی از آنها عناصر الهام گرفته از طبیعت هستند. این استایل نیز دارای ویژگی های منحصر به فرد و خاص است. در این ساعت ها بین رنگ بند و رنگ صفحه ساعت هماهنگی وجود دارد و دارای جزئیات زیاد هستند.

 

زیر مجموعه Specialist Style سیکو ۵

ظاهری برای تمام زمان ها! قاب دور صفحه ساعت ظاهری زیبا و متمایز به این ساعت ها داده است. اگر چه دیده می شود به سطح بالایی بند سیلیکونی، تکه چرمی دوخته شده باشد، در لیست مشخصات فقط سیلیکون آورده شده است.

 

در پایان

در این مقاله درباره ساعت سیکو ۵ اطلاعاتی کسب کردید. همان طور که گفته شد سیکو ۵ یک مجموعه پر طرفدار و مهم سیکو است. ویژگی هایی مثل کیفیت عالی، تنوع بالا، موتور های انوماتیک قابل اطمینان و قیمت مقرون به صرفه و مناسب این مجموعه را پر طرفدار کرده است. خرید ساعت سیکو ۵ برای هر کسی که می خواهد ساعتی با کیفیت، با ویژگی های جذاب و البته با قیمت مناسب که سالها بدون مشکل کار کند داشته باشد یک انتخاب عالی است.  این ساعت ها با ساخت عالی خود احتمال این که از خریدتان پشیمان بشوید را بسیار کم می کنند!


برای مشاهده و خرید ساعت سیکو ۵ کلیک کنید


 

مقاله های مرتبط:

معرفی برند ساعت سیکو 

روش تشخیص ساعت سیکو اصل از فیک

 

امتیاز دهید
نوشته ایجاد شد 84

3 دیدگاه در “معرفی ساعت سیکو ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا